ההסתערות על חברות הסלולר החדשות, גולן טלקום והוט מובייל בשבועות האחרונים גרמה לעוגמת נפש לרבים מן המצטרפים החדשים. הלקוחות סבלו שעות או ימים ללא קו טלפון בשל עיכובים הקשורים לניוד מספרים בין החברות. כעת במשרד התקשורת מעוניין לשים לכך סוף והוא עובד על תקנות שיהפכו את ניוד המספרים לדבר מהיר ומיידי. הדבר יאפשר לוודא לחברת הסלולר יחד עם הלקוח במעמד המכירה שהניידות הצליח זאת על ידי ביצוע שיחת טלפון או קבלת SMS ואישור הניוד.

נלחמים על הלקוח
התקנות כיום אומרות כי תהליך ניוד של מספר טלפון נייד או נייח אמורים להימשך לא יותר מ-3 שעות ואולם אין זה קורה בפועל וחברות הסלולר מעכבות את הלקוח יותר מכך, “בפרט בתקופה זו כאשר התחרות בענף הסלולר מתעצמת ומספר המתניידים גדל”, אמרו במשרד התקשורת. הרפורמה החדשה אמורה למנוע מהחברות הננטשות לפנות ללקוחות ולנסות לשכנע אותם בהצעות שונות או לעכב את הניוד מסיבות אחרות. עד אשר המספר מנויד, מתאפשר למפעילות הננטשות ליצור קשר עם הלקוח ולנסות לגרום לו לשנות את ההחלטה.

תקנות אלו יצטרפו לרפורמת יבוא מכשירי הסלולר אשר אושרה אמש, דבר שיגדיל את ההיצע ויגביר את התחרות, זאת יחד עם ביטול קנסות היציאה מחברות הסלולר שאושרה כבר לפני כחודשיים.

תמונה:  CC beve4

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.