המהפכה בשוק הסלולר ממשיכה: ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את רפורמת ייבוא מכשירי הסלולר היום, אשר תאפשר ליבואנים תהליך מהיר וקל יותר בהכנסת מכשירים ארצה. הרפורמה תיכנס לתוקף בתוך 30 יום ונועדה להגביר את התחרות בשוק ותחסוך מיבואנים תהליך ארוך ומייגע שדרש אישור ייחודי ממשרד התקשורת המכונה “אישור סוג” בכל הכנסה של מכשיר חדש לישראל, דבר שגרם לעלויות כספיות רבות ועיכוב רב עד סיום ואישור המכשיר על ידי המשרד.

"בעוד בעולם רואים היצע גדול במחיר נמוך, כאן הריכוזיות בענף ומספר היבואנים המצומצם גורמים לכך שהצרכנים זוכים להיצע מצומצם, המכשירים מגיעים בעיכוב, מחירם יקר יותר ואין תחרות אמיתית. אחרי שמחירי שימוש בסלולר בשיטת הכל כלול ירדו לכ-99 שקל בחודש – מחיר המכשיר הפך ליקר יותר מהשירות ואין תרופה יותר טובה לכך מהסרת חסמים". אמר יו"ר ועדת הכלכלה, ח”כ כרמל שאמה הכהן.

שר התקשורת משה כחלון אמר כי התהליך שהיה נדרש עד כה יצר חסמים שהובילו לעליות מחירים של מכשירים סלולריים בהשוואה לעולם וכי אין זה מתפקידה של המדינה לעשות כן. “אני מקווה שהסרת החסמים תוביל לגיוון במכשירים, ריבוי יבואנים וירידה במחיר כדי שקניית מכשיר סלולארי תפסיק להיות כמו קניית דירה" אמר כחלון.

על פי הערכות לצד גדילה של יבואנים פרטיים קיימים, יכנסו לשוק יבואנים נוספים אשר יגבירו את התחרות גם אל מול חברות הסלולר המוכרות את המכשירים החדשים מעל ל-4,000 שקלים. כך ניתן לראות בבירור את המקרה של ה-Galaxy S3 הנמכר בארץ במחיר של 3,400 עד 4,200 שקלים ויותר ואילו באירופה וארה”ב מחירו עומד סביב 2,500 שקלים, כך שזהו צעד מבורך ואנו מקווים כי כבר בקרוב נוכל ליהנות ממחירים זולים כמו אצל החברים מעבר לים.

תמונה: Imagine24

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.