אמש הודיע משרד התקשורת  שנכנס לתוקפו חוק המבטל את כל קנסות היציאה מחברות הסלולר ואוסר עליהן לגבות כל קנס על יציאה והתנתקות משרותי החברות.

קצת מעל שנה עברה מאז נכנס החוק האוסר על חברות הסלולר לגבות קנסות יציאה בגובה של מעל ל-8% מהחשבון החודשי הממוצע של הלקוח, כפול מספר החודשים שנותרו עד תום ההתחייבות. החוק החדש חל על לקוחות פרטיים ועסקיים בעלי פחות מ-100 קווים, (לקוח בעל מעל 100 קווי סלולר יהיה חייב לשלם את כנס ההתנתקות לפי החוזה האישי שלו מול לחברת התקשורת) ולמעשה מבטל את כלל הקנסות שהיו, דבר המונע מחברות הסלולר לכבול את הלקוחות להסכמים ותקופות התחיבות גדולות, אולם יש לציין כי לקוח שחתם הסכם עם חברת סלולר לפני ה-1 לנובמבר בשנה שעברה ישלם את קנס היציאה לפי שיטת ה-8%. מלבד אלה, יש גם לציין כי החוק לא כולל תשלומים בגין מכשירים וציוד נוסף וכן קנסות אישיים.

בשבוע שעבר חברת Hallo הצהירה כי תמכור חבילות Unlimited (ללא הגבלה) של שיחות ומסרונים ב-99 שקלים לחודש בלבד, הבטחה שהתבררה נכון לעכשיו כהבטחה ללא כיסוי, וכי למפעילה הווירטואלית אין הסכם הארחה עם חברות פלאפון ופרטנר כפי שטענה. אנחנו שמחים לראות כי משרד התקשורת מצליח להשתלט על שוק הסלולר ולהגן על הלקוחות מתשלומים מיותרים.