נראה כי שמה של גוגל לא יורד מהכותרות לאחרונה: מלבד מערכת האנדרואיד M החדשה שהוצגה ושירות התמונות ללא הגבלה, חשפה החברה פתרון חדש שיאפשר להתחבר לאפליקציות ושירותי רשת ללא סיסמה.

מנהל הסיסמאות החדש Smart Lock שמו, אשר מופץ דרך ה-Google Play Services בגרסה 7.5 לכל מכשירי האנדרואיד, יאפשר למשתמשים להתחבר לכל שירותי הרשת והאפליקציות שברשותנו – זאת ללא הקלדת הסיסמה ושם המשתמש פעם אחר פעם. לשם כך, הקימה גוגל אתר ייעודי (passwords.google.com) שיאחסן את כל הסיסמאות השונות ובעת כניסת המשתמש לאחד מהשרותים, תקפוץ בפניו חלונית קטנה שתתריע האם הוא מעוניין להוסיף את הסיסמה למאגר. לצורך העניין, אגב, פיתחה גוגל API מיוחד אותו יוכלו המפתחים להטמיע ישירות ביישומים שנוים.

Smart Lock עובד בצורה דו כיוונית ובכל המכשירים בהם מוזמנים פרטי הגוגל של המשתמש, כלומר: באם המשתמש התחבר לשירות מסויים דרך הסמארטפון שברשותו בו מוזנים פרטי חשבון הגוגל שלו והסכים להצטרף למנהל הסיסמאות – יוכל להתחבר לשירות המדובר גם דרך דפדפן הכרום או, לחילופין, דרך הטאבלט ללא הקלדת פרטי הכניסה בשנית.

Google-Smart-Lock-passwords-aa-840x504
כך נראה שרות ה-Smart Lock

עד עתה, מספר מצומצם של אפליקציות ואתרים כבר הצטרפו למנהל הסיסמאות של גוגל. ביו החדשים ניתן למצוא את שירות הוידאו בהזרמה נטפליקס (Netflix), ניו-יורק טיימס (New York Times) ועוד. עם זאת, מפתחים רבים כבר הודיעו כי ישלבו את האופציה, וסביר להניח כי בקרוב נראה אפליקציות ושירותים פופולריים מנצלים את הפתרון החדש.

למעוניינים, ניתן לגשת למנהל הסיסמאות ולבצע בו שינויים מכאן.