במסגרת כנס המפתחים השנתי במהלכו חשפה את גרסת האנדרואיד החדשה, Android M, חושפת ענקית החיפוש גם שרות חדש לאחסון תמונות בתוספת מספר אפשרויות מעניינות

ה-Google Photos הוא שירות תמונות חדש, זאת לאחר מספר שנים בהן לא שיפרה באופן מהותי את התחום שהוטמע כחלק מהרשת החברתית שלה. השרות, שבאופן מפתיע יהיה זמין גם כאפליקציה למשתמשי ה-iOS החל מהיום, מאפשר למשתמשיו לגבות ישירות לענן את התמונות אותן צילמו באופן אוטומטי, אלא שבניגוד לשרותי ענן כאלו ואחרים כמו גם בשרות הגוגל פלוס עצמו שמציע 15 ג'יגה אחסון – השרות אינו מוגבל בתקופת זמן או בנפח. במילים אחרות: כמה תמונות שרוצים ומתי שרוצים. יש לציין, עם זאת, כי התמונות שיגובו בשרות הענן יוגבלו עד לרזולוציה של 16 מגה-פיקסל, ובסרטוני וידאו האיכות תשמר ברזולוציית 1080p.

מלבד לשרות הגיבוי, מציעה גוגל גם כלי חדש שיקבץ את התמונות לאלבומים באופן אוטומטי בהתחשב בתמונה עצמה. כך, לדוגמא, במידה והשרות ימצא בתמונות אלמנטים של פרחים או מזון, ייצור באופן אוטומטי אלבום הנושא את שם הקטגוריה, או, לחילופין, יקבץ מספר תמונות יחדיו שצולמו באותו מיקום בטווחי מקום קצרים. לדברי גוגל, התמונות עצמן חולקו לשלוש קטגוריות עיקריות: אנשים, מקומות ודברים – שגם הן מחולקות לתתי קטגוריות למען סדר וארגון.

http://www.youtube.com/watch?v=ydBjsZnHrwM&feature=youtu.be

מלבד שתי התכונות החדשות, שילבה גוגל בשרות גם פונקציה דרכה יוכלו המשתמשים לייצור מהתמונות קולאז'ים, סיפורים, קטעי וידאו ואנימציה ועוד – בהתבסס על הרגליו ונוחיותו של המשתמש. בנוסף השרות מציע גם תיקון תמונות אוטומטי בדומה לקיים ברוב אפליקציות התמונות כמו גם אפשרות לשתף את התמונות בכל דרך אותה יבחרו לנכון.

הנפח הלא מוגבל בעיקר מכוון לפגוע במתחרים, המציעים שירותים דומים. כך לדוגמה אחסון 1 טרה-בייט בשירות iCloud של אפל יעלה 240 דולר לשנה, אצל אמזון ללא גבלה זה יעלה 100 דולר לשנה, OneDrive של מיקרוסופט נשלם 84 דולר ל-1 טרה-בייט ואצל דרופבוקס זה 100 דולר לשנה לנפח זהה.

השרות החדש יהיה זמין כאפליקציה למשתמשי האנדרואיד וה-iOS, וגם כיישום העלאה אוטומטית מהמחשב. לכניסה לשירות דרך המחשב, הקליקו כאן.

להורדת האפליקציות: אנדרואיד | iOS | מחשב