משקפי מציאות מועשרת, כפפה סלולרית והחלון החכם של סמסונג, אפשר להגיד שהעתיד שנשקף אלינו מסרטי המדע הבדיוני הולך ומתקרב בצעדי ענק ובעתיד הקרוב הזה נוכל להביט במראה ולראות, מלבד להשתקפות שלנו חדשות ועדכוני מזג אוויר וספורט.

בתערוכת הסמארטפונים והמובייל שנערכת בסין מציגה החברה שירקו (Seraku) את ה"מראה חכמה", אומנם לא מדובר במכשיר נייד או בסמארטפון אבל המראה מופעלת על-ידי מחשב-לוח מובסס אנדרואיד והיא בעצם יחידת המסך אשר מוצמד לזכוכית מחזירה אור ושקופה למחצה. כאמור, המראה החכמה מסוגלת לתת לנו מגוון רחב של עדכונים כמו ספורט, חדשות עדכוני מזג-אוויר, אך היא אינה מוגבלת רק למטלה הזו והמראה יכולה גם להציג מידע ולמשוך נתונים מאביזרים שונים כמו לדוגמה את משקל של האדם העומד מולה באמצעות משקל המוטמע בריצפה.

המראה לא מתפקדת כמסך מגע ואין צורך ממש לגעת בה שכן הדבר ילכלך אותה בטביעות אצבע, ובמקום היא משתמשת בחיישני קירבה המבוססים על חיישני אור אינפרא-אדום, בדיוק כמו מצלמת הקינקט על מנת לזהות את מחוות "המגע" של המשתמש במרחב.

כרגע אין תאריך מתוכנן לייצור המוני של המראה החכמה, אך אם וכאשר תחל החברה בייצור המוני צופים כי המראה החכמה תגיע אל מקומות בילוי כמו פאבים ומספרות, ואנחנו בקלות מדמיינים לעצמנו איך זה להסתדר מול המראה ולקרוא את המיילים שלנו ומידע נוסף במקביל. (מקור)

וידאו: המראה החכמה בפעולה

קרא עוד:  וואווי מפתחת טלפון עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך LCD

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.