רמקול ה-Galaxy Home Mini של סמסונג (Samsung) שהוצג לפני כ-4 חודשים, יגיע במחצית הראשונה של 2020 – כך אמר מנכ"ל החטיבה הצרכנית של סמסונג, יוּנְסוּק קים, לפי דיווח של בלומברג.

דגם ה-Mini הוצג אחרי שהכריזה סמסונג על Galaxy Home שנה קודם לכן, אך אף אחד מהדגמים לא הושק לבסוף. עתה, לפי קים, החברה מעדיפה להשיק את מה שנועד להיות מכשיר ניסיוני בלבד לציבור הרחב, בעוד שאת הרמקול היקר יותר, שהיה מצויד ב-6 רמקולים, סאב וופר ו-8 מיקרופונים, היא עדיין לא החליטה האם כלל להשיק.

רמז לסיבות שעומדות מאחורי דחיית ההשקה ניתן למצוא בדברים אחרים שאמר קים לגבי העוזרת הקולית עליה הוא מבוסס, ביקסבי (Bixby): לדבריו, סמסונג החליטה לקחת צעד אחורה מהיוזמה השאפתנית ליצור עוזרת קולית רבת-יכולות, שתתחרה באלכסה של אמזון (Amazon) ואסיסטנט של גוגל (Google). במקום זה, הפכה סמסונג את העוזרת הקולית שלה לממוקדת בשליטה על המוצרים שלה – ולדברי החברה, היא מוכרת עתה בכל שנה חצי מיליארד מכשירים חכמים עם חיבור לרשת ויכולת שליטה מרחוק.

"אף מכשיר אחר בעולם לא יכול לשלוט על כל כך הרבה מכשירים כפי שסמסונג יכולה", אמר קים, וציין כי בקוריאה מחוברת ביקסבי ללא פחות מ-63 מכשירים בבית ובמשרד שלו, כולל תאורה ווילונות.

לפי דבריו של קים בנאום הפתיחה שלו בתערוכת CES בלאס-וגאס, נראה כי הסיבה לנסיגה של סמסונג מיומרת העוזרת הקולית הכל-יכולה קשורה בפרטיות: אלכסה ו-Google Assistant אוספות מידע רב על המשתמשים כדי להיות מסוגלות לדבר איתם על כל נושא ולענות לכל שאלה. היצרנית הקוריאנית העדיפה לא לאסוף מידע אישי, אלא לכל היותר מידע על המכשירים שבהם אנשים משתמשים, באופן שיאפשר לאותם מכשירים להיות חכמים מבלי להפקיר את פרטיות בעליהם.