ככל שמועד חשיפתו הרשמית של מכשיר ה-Galaxy S9 מתקרב, כך מתרבות הידיעות אודות תכניותיה של סמסונג (Samsung) לאירוע. כעת מדווחים באתר הטכנולוגיה הקוריאני HeraldCorp כי לצד המכשיר עצמו, תשיק סמסונג השבוע גם אפליקציה חברתית חדשה בשם Uhssup, שתאפשר למשתמשים לשתף את מיקומם בזמן אמת, ולשלוח תמונות והודעות זה לזה – בדומה לאפליקציות כדוגמת המסנג׳ר של פייסבוק (Facebook Messenger) או וואטסאפ (WhatsApp).

שם האפליקציה נחשף בעקבות רישום שמה כמותג בלעדי לסמסונג, הן בקוריאה והן במדינות האיחוד האירופאי. רמז פומבי נוסף הוא הבטחתה של סמסונג ״להגדיר מחדש את הדרך בה אתם משתפים את הרגע״, שנכתבה על גבי ההזמנה לאירוע ההשקה של הגלקסי S9. האפליקציה כנראה תותקן מראש על כל מכשירי ה-S9, וסביר להניח שתופץ גם למכשירים נוספים של סמסונג במסגרת העדכון הבא למערכת ההפעלה.

זו אינה הפעם הראשונה בה סמסונג מנסה את כוחה בזירה החברתית. ב-2011 השיקה החברה אפליקציית שיחות בשם ChatON, שנזנחה לאחר שש שנים מאחר ולא זכתה לפופולריות רבה. ChatON לא נותרה בלעדית למכשיריה של סמסונג, ופותחה גם עבור מכשירי אנדרואיד נוספים ואפילו עבור האייפון. בהחלט ייתכן שגם Uhssup תגיע בסופו של דבר לפלטפורמות מתחרות, על מנת להבטיח כי לקוחותיה של סמסונג יוכלו לשוחח גם עם בעלי מכשירים אחרים באמצעות האפליקציה.