זה לא סוד כי סמסונג (Samsung) תכריז על Galaxy S9 ו-S9 Plus (גלקסי אס 9) ב-25 בפברואר בכנס המובייל העולמי. על מה שאנו צפויים לראות באותו אירוע הכרזה, אנו מקבלים תמונה ראשונה על ידי המדליף איוון בלאס (evleaks), לצד שלל פרטים נוספים.

לפי הדיווח של בלאס שפרסם ב-VentureBeat, בגזרת לא יחולו כמעט שינויים, זאת לצד שמירה על אותו גודל המסך של 5.8 אינץ' ל-Galaxy S9 ו-6.2 אינץ' לדגם הפלוס Galaxy S9 Plus. כן ניתן להבחין כי זוג המכשירים יכללו, לראשונה בסדרה, מערך צילום כפול מקדימה, זאת גם הסיבה מדוע בהזמנה לאירוע סמסונג התמקדה ביכולות הצילום.

למרות כי לא סיפק תמונה של החלק האחורי, טוען בלאס כי סמסונג תשלב מערך צילום כפול מאחור – בדומה לקיים ב-Galaxy Note 8, אולם זה יהיה רק בדגם הפלוס. בשני הדגמים נראה חיישן של 12 מגה פיקסל עם יכולת התאמת מפתח הצמצם באופן מכאני בין f/2.4 ל-f/1.5 וכן צילום וידאו בהילוך איטי של 480 פריימים בשנייה באיכות 1080p.

עוד חושף בדיווח כי סמסונג כן תבדיל בין שני הדגמים בחומרה. כך בעוד ששניהם יכללו את שבב Snapdragon 845 בדגם האמריקאי, Galaxy S9 יגיע עם זיכרון עבודה של 4 גיגה-בייט ו-64 גיגה-בייט לאחסון ואילו S9 Plus יציע כבר 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון.

הפרט האחרון שצוין הוא כי המכשירים יושקו ב-16 במרץ, אותו תאריך המוצג בתמונה המודלפת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.