סורק רשתית Note 7

האם סמסונג (Samsung) תחזור ותמכור את מכשירי Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7)? על פי דיווח של המגזין הכלכלי Hankyung, הענקית הקוריאנית תחזיר למדפי החנויות מכשירי Note 7 מחודשים.

על פי הדיווח, כדי להבטיח את שלום הצרכנים ולהתגבר על הכשל שגרם לסוללות הן המקוריות והן החלופיות להתלקח, החברה תצייד את המכשירים המחודשים בסוללות שונות מאלה שהיו ובהספק נמוך יותר של 3,000-3,200 מיליאמפר, זאת בהשוואה לסוללת בנפח 3,500 מיליאמפר בה צוייד המכשיר המקורי. מלבד זאת, המכירה תיעשה בהיקף מצומצם מאוד ורק במדינות נבחרות.

Note 7 והנזק התדמיתי

בעקבות הקריאה לתיקון (ריקול) שביצעה בספטמבר אשתקד, יש ברשות החברה, על פי הערכות, כ-2.5 מליון מכשירי Galaxy Note 7. הצעד הוא לא רק כספי שכן מכירת המכשירים המחודשים תסייע לחברה להימנע מבעיות רגולטוריות שנובעות מהשלכה והטמנה של המכשירים המוחזרים.

פרשת הסוללות המתפוצצות של מכשירי ה-Galaxy Note 7 גרמו לירידה באמון במותג 'סמסונג' בארה"ב, זאת לפי סקר מוניטין החברות שפרסמה חברת המחקר Harris Poll שנערך בקרב 30-אלף אזרחים במדינה. הסקר מצא כי המותג סמסונג ירד מהמקום ה-7 למקום ה-49 ברשימת החברות בעלות המוניטין. כעת נראה שבסמסונג נוקטים במשנה זהירות ושמועות גורסות כי מכשירי ה-Galaxy S8 יצויידו בסוללות מבית סוני והחברה אף דחתה את אירוע ההכרזה של המכשיר וזה לא יוצג ב-MWC 2017, תערוכת הסלולר השנתית שנערכת בברצלונה.