סוללה התלקחה בגלקסי נוט 7

באופן בלתי צפוי, סמסונג (Samsung) הודיעה על ריקול (קריאה לתיקון) של מכשיר Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7), זאת שבועיים בלבד לאחר ההשקה הרשמית בעולם. הסיבה: סוללת המכשיר עלולה להתלקח ולהתפוצץ.

לדברי החברה, עד כה נרשמו 35 מקרים על תקלות טעינה, או כאלה הקשורות לסוללה, זאת מתוך כמה מאות אלפי מכשירים שכבר שוחררו לשוק. סמסונג טוענת כי מדובר ביחס של 24 יחידות לכל מיליון יחידות בעלי סיכון לתקלה, כך שלא מדובר במספרים גדולים מאוד, אך בשל החשש כי מדובר בנזק משמעותי ואף מהחשש לפגיעה בנפש – אמרה החברה כי היא לא לוקחת סיכונים ומבקשת מהצרכנים להחזיר את המכשירים כדי להחליפם באחר.

"המכשירים בעלי הסוללה הבעייתית נמצאים בפחות מ-0.1% מהמכשירים שנמכרו עד כה", אמר אמש אחד מבכירי סמסונג לסוכנות ידיעות בקוריאה. "התקלה יכולה להיפתר בקלות על ידי החלפת סוללה, אבל נצטרך להראות לצרכנית כי לא מדובר בבעיה מערכתית ורחבת היקף", הוסיף אותו גורם.

ההשקה בישראל נדחתה

הפרשה החלה אמש לאחר שמשתמש העלה סרטון בו נראה מכשיר ה-Galaxy Note 7 שברשותו לאחר שהתפוצץ במהלך הטעינה. בסרטון ניתן לראות את תוצאות ההתלקחות, דבר שגרם לנזק בלתי הפיך ולהשבתתו של המכשיר. בשל כך הודיעה סמסונג ישראל כי היא דוחה את השקתו המקומית של המכשיר שתוכננה ליום שלישי הקרוב.

מדובר בתקלה שיכולה לגרום לא רק לדחייה באספקת המכשיר, אלא גם להפסדים כספיים רבים עבור סמסונג, במיוחד כשמדובר במכשיר שזה עתה הושק. החשש העיקרי הוא שצרכנים יעדיפו שלא לרכוש את Galaxy Note 7 אחרי התקלה, זאת בזמן שבשבוע הבא צפויה אפל המתחרה לחשוף את ה-iPhone 7.

קרא עוד:  פי 8 יותר 8K: סמסונג הכריזה על טלוויזיית 8K Infinity ו-LG הכריזה על OLED 8K

וידאו: Galaxy Note 7 לאחר התלקחות הסוללה