תיקון פתוח Galaxy Note 7

כנראה שאף אחד לא ממש מופתע מהתוצאה הרשמית של ועדת החקירה של סמסונג (Samsung) בנושא 'פרשת הסוללות', ההתפוצצות של מכשירי ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) שגרמה לקריאת ההחזרה הגדולה בהיסטוריה של הענף, וכנראה בדרך גם למחיקתו של המותג המסוים הזה.

אבל לפי החקירה, שלפי החברה הקיפה כ-10,000 מכשירים, מתברר שלא רק הסוללות המקוריות גרמו לבעיה אלא גם הסוללות המחליפות, לאחר שהיא העבירה את הייצור של הסוללות למפעל אחר בגלל ההערכה הראשונית שמדובר בתקלת סוללה.

כן, לפי סמסונג אין שום תקלת חומרה או תוכנה במכשיר עצמו, והאשם כולו הוא בסוללות.

החברה לא מסרה את שמות היצרניות, אלא התייחס אליהן כאל חברה א' וחברה ב', אך הסבירה די בפרוטרוט מה גרם לתקלה לפי הממצאים שלה.

בסוללה אחת, כנראה המקורית, המעטפת הייתה מעט קטנה מדי. זה גרם לכך שהאלקטרודות השליליות בפינה הימנית העליונה של הסוללה לא נשארו ישרות במצב נורמלי אלא התעקמו פנימה אל כיוון מרכז הסוללה כך שנוצר מגע עם אלקטרודות אחרות, כולל חיוביות, ולכן נוצר קצר שהוביל לפיצוץ הסוללה.

בסוללה השנייה נקודות ריתוך לא מוצלח גרמו להגבהה של האלקטרודה החיובית בנקודות מסוימות עד כדי פריצת פס הבידוד ושכבת ההפרדה ויצירת מגע עם האלקטרודה השלילית. סיבה אחרת אצל היצרנית הזו היה שבחלק הסוללות לא היה בכלל פס בידוד מה שגרם להתחממות יתר.

ההודעה של סמסונג

"אנחנו לוקחים אחריות על הכשל הזה בו לא זיהינו את הבעיות שנגרמו מתכנון הסוללות וייצורן. לקחנו על עצמו מספר פעולות תיקון כדי להבטיח שדבר כזה לא יקרה שוב", מסרה החברה בהצהרה הרשמית. "אנחנו מביטים קדימה עם התחייבות מחודשת לבטיחות. השיעורים שלמדנו בחודשים האחרונים משתקפים במלואם בתהליכים ובתרבות התפעולית שלנו".

קרא עוד:  פרטים נוספים מצלמת S20 Ultra: תראו מה עושים עם 108 מגה-פיקסל

תהליך ההחזרה החל לאחר שהחברה מכרה כבר כ-2.5 מליון מכשירי Galaxy Note 7. אם בהתחלה היא החליפה מכשיר במכשיר, עד מהרה התברר כזכור שמדובר שוב במכשירים עם סוללות לקויות, ואז בוצעה החזרה ומחיקה של המכשיר מהשוק. לפי ההערכות מדובר בהפסד של כ-5.5 מיליארד דולר לסמסונג.

"אנחנו מתנצלים בכנת בגין חוסר הנוחות והדאגות שגרמנו ללקוחות שלנו", סיכם מנהל עסקי המובייל של סמסונג, קו דונג-ג'ין.