סמסונג ישראל, באמצעות חברת "סמליין", השיקה בארץ את סדרת הטלוויזיות QLED של שנת 2017. הסדרה כוללת שלושה דגמים: Q7, Q8 ו-Q9, המגיעים בחלקם בתצורה קעורה או שטוחה במחיר התחלתי של 11,990 שקלים.

סדרת QLED מציעה ביצועים משופרים ביחס לדגמי SUHD שהוצגה בשנה שעברה ומתמקדת באופן שווה בשלושת מאפייני הטלוויזיה המרכזיים: תמונה, עיצוב וממשק חכם. איכות התמונה משלבת את טכנולוגיית Quantum dot (קאוונטום דוט) משופרת, שעל פי סמסונג מציגה תמונה בכיסוי מלא לתקן הצילום DCI-P3 של איגוד מהנדסי הקולנוע והטלוויזיה. במילים פשוטות, איכות צבע התמונה המצולמת בקולנוע משתקפת בטלוויזיות בצורה מוחלטת. בנוסף, שופרה איכות הצבע שהייתה יורדת כאשר צופים מהצד וכן, שופרה הזכוכית מקדימה כך שפחות השתקפות נראית לעין.

מבחינה עיצוב טלוויזיות QLED, סמסונג שמה השנה דגש על אסתטיות המתבטאת במסגרת דקה, בגב חלק עם חיבורים נסתרים כאשר הכבלים עוברים דרך מעמד הטלוויזיות. בפועל מדובר בשני כבלים בודדים, חשמל וכבל סיב אופטי דק במיוחד המתחבר לקופסת החיבורים (המוכרת מהדגמים הקודמים). בנוסף, סמסונג מציעה בנפרד מתקן תלייה מיוחד המאפשר לתלות בקלות את הטלוויזיה במרחק כמעט אפסי מהקיר. מתקן זה מאפשר הטיה צידית כדי ליישר את מעט את הטלוויזיה.

הממשק החכם של הטלוויזיות שופר וכעת הוא מצויד במערכת הפעלה של סמסונג, TIZEN (טיזן) 3.0. כל הטלוויזיות כוללות קישוריות Bluetooth ו-WiFi, המאפשרות לחבר לטלוויזיות רמקולים, אוזניות או כל ציוד אלחוטי תומך. את הטלוויזיה ניתן להפעיל בעזרת השלט בעיצוב מינימלי עם המקשים או הפעלה באמצעות פקודות קולית (באנגלית). השלט של סדרת QLED מתפקד גם כשלט אוניברסלי עבור כל המכשירים הנוספים בסלון (ממיר, נגנים, מגבר וכו'). בנוסף, קיימת אפליקציה ייעודית לטלפון או לטאבלט המאפשרת שליטה מלאה בכל פעולות הטלוויזיה ואף חזרה למסכים הפתוחים שהשארנו באפליקציות.

קרא עוד:  טאבלט היוקרה החדש של סמסונג, Galaxy Tab S6, כבר בדרך

סמסונג מציעה תכנים רבים לצפייה ומשחק וזאת בעזרת שיתופי פעולה עם ספקיות תוכן ואתרים בארץ ובעולם כדוגמת סלקום TV (בקרוב), MakoTV, WallaVOD, Sport1, One TV,  ECO99FM , Smart>, GameFly. עוד היא משלבת גם את יישומי השירותים הגדולים כמו Netflix, Amazon Video, YouTube, Facebook, BBC, TED, DJI ואף תוכן לדוברי רוסית כמו MEGOGO, Orbita, Vintera.

הטלוויזיות יוצעו בגדלים של 55 אינץ' ועד 75 אינץ' התחלתי של 11,990 שקלים ועד 32,990 שקלים. בכל רכישה של טלוויזיה מסדרת QLED, תתבצע הובלה והתקנה על ידי סמליין בחינם.