סמסונג (Samsung) החלה בהפצתו של עדכון תוכנה משמעותי למדי עבור השעון החכם Galaxy Watch Active, שהגיע לחנויות לפני מספר חודשים. העדכון פותר בעיות רבות שאליהן התייחסו הביקורות שהתפרסמו אודות השעון, בראשן הממשק המסורבל להפעלת אפליקציות. בגרסה החדשה, הותאם הממשק למסך המגע של השעון (ולהעדרה של טבעת שליטה חיצונית כמו בדגמי Galaxy Watch הקודמים), כך שקל יותר לבחור ולהפעיל אפליקציות המותקנות במכשיר.

Samsung Galaxy Watch Active receives a big OTA update

בנוסף, מציע כעת ה-Galaxy Watch Active מצב ״לילה טוב״ (Goodnight Mode) משופר, המחליף את התצוגה במראה פחות צבעוני וזוהר, וחוסם את כל ההתראות בזמן השינה. ביקסבי (Bixby), הסייענית הדיגיטלית של סמסונג, מסוגלת כעת להפעיל אפליקציות ולבצע מטלות שונות בפקודות קוליות: משלוח הודעות, ניגון מוזיקה, וגם הפעלת רכיבי בית חכם התומכים בטכנולוגיה של סמסונג.

Samsung Galaxy Watch Active receives a big OTA update

לבסוף, כולל העדכון גם מצב שחייה המופעל באופן אוטומטי, כמו גם מעקב אחר קצב לב תקין והתראה במקרה של דופק לא סדיר – אחת התכונות המרכזיות בהן התהדרה אפל (Apple) עם השעון החכם שלה, ה-Apple Watch.

מעניין לציין כי במקביל לצאתו של עדכון התוכנה, מוסיפות השמועות על הכרזה קרבה ל-Galaxy Watch Active 2. חשיפתו צפויה להתרחש בחודש הבא לצד ה-Galaxy Note 10, עם חידושים כגון מסגרת רגישה למגע, דגם בעל מסך מעט גדול יותר, ונפח זיכרון כפול.