Galaxy S7

הקרב הצמוד בין יצרניות הסלולר המובילות בעולם גורם לאלה לשחרר בכל שנה מכשירי דגל משוכללים יותר, חזקים יותר וגם מעוצבים היטב – כל זאת כדי להתחרות על כיסו של הלקוח. אחד מהמכשירים המדוברים בחודשים האחרונים הוא Galaxy S7 (גלקסי אס 7) של סמסונג, מכשיר שאותו כבר סקרנו בסקירה מקיפה.

בין אם אתם מחזיקים במכשיר, או אם חשבתם לרכוש אחד שכזה, יש ל-Galaxy S7 עוד מספר מאפיינים וחידושים שלא בטוח שרובכם מודעים להם. בחרנו לרכז אוסף של טיפים וטריקים שיסייעו לכם לנצל תכונות רבות ונוספות במכשיר.

גישה מהירה מהכפתורים הפיזיים

אין ספק שמסכי המגע בטלפונים החכמים עושים עבודה מצויינת, אך לעיתים אין תחליף למקומם של הכפתורים הפיזיים הממוקמים מתחת למסך, במיוחד כשידינו תפוסות או רטובות והחלקה או הקשה על המסך הופכת לפעולה מסובכת.  עבור מצבים מסוג זה יצרה סמסונג כמה קיצורי דרך באמצעות שימוש בכפתורים הפיזיים, הנה כמה מהם:

גלקסי אס 7

לחיצה כפולה על כפתור הבית תפתח מיידית את המצלמה גם אם המכשיר נעול. לחיצה נוספת תצא ממסך הצילום אל מסך הנעילה / מסך הבית. (כברירת מחדל מופעל מצב הגישה המהירה למצלמה. כדי לבטלו יש לגשת להגדרות > תכונות מתקדמות > הפעל את המצלמה במהירות).

כך תפעילו את המצלמה במהירות בגלקסי S7

כך תשתמשו בלחצנים הפיזיים למענה / סיום שיחה: ניתן להחליט שכפתור הבית ישמש ככפתור מענה בעת קבלת שיחה, ושכפתור ההפעלה ישמש עבור סיום השיחה. נכנסים להגדרות > גוללים עד נגישות > קבלה וסיום של שיחות ובחירה של האפשרויות הרצויות.

כך תקבלו שיחות במהירות בגלקסי S7

במצב צילום: לחיצה קצרה על אחד מכפתורי עוצמת השמע תבצע צילום יחיד. לחיצה ארוכה על אחד מהם תלכוד צרור תמונות (לפי אורך הלחיצה).

לחיצה משולבת של כפתור ההפעלה+כפתור הבית תלכוד צילום מסך.

צילום מסך למתקדמים

אם כבר הזכרנו כיצד ניתן ללכוד צילום מסך במהירות, הנה עוד כמה תכונות נסתרות איתן תהפכו ללוכדי צילומי מסך מקצוענים.

לחיצה על הגדרות > תכונות מתקדמות > החלק בעזרת כף היד ללכידה. תכונה זו תאפשר לנו לצלם מסך באמצעות החלקה של שולי כף היד על המסך, מצד לצד, תוך כדי מגע עמו.

כך תבצעו צילום מסך באמצעות כף היד בגלקסי S7

באמצעות צילומי המסך ניתן ללכוד גם עמודי אינטרנט ארוכים הנגללים מטה, כך שאלה יכנסו בצילום מסך אחד. כמו כן, תוכלו לחתוך את הצילומים שלכדתם או לשתפם מיד לאחר שלכדתם אותם. וודאו שהתכונה מופעלת בהגדרות > תכונות מתקדמות > צילום חכם.

צילום מסך חכם בגלקסי S7

ביטול מגירת האפליקציות

תלונות רבות הגיעו מצד משתמשים על הצעד שעשתה LG כשביטלה את מגירת האפליקציות ב-LG G5 והקפיצה את כולן למסך הבית. סמסונג השמרנית נמנעה מלהציג מהלך כזה כברירת מחדל, אך לאחר חפירה בתפריטים החבויים ניתן למצוא את הדרך לבטל את מגירת האפליקציות גם ב-Galaxy S7.

כך תמקמו את כל האפליקציות על מסכי הבית: נכנסים אל תפריט ההגדרות > גוללים אל תכונות מתקדמות > Galaxy Labs > הצג את כל היישומים במסך הבית.

כך תבטלו את מגירת האפליקציות בגלקסי S7

 

התאמה אישית של מסכי הבית והנעילה

בין אם החלטתם לכך תתאימו אישית את הטפט בגלקסי S7בטל את מגירת האפליקציות ובין אם לא – התאמה אישית של מסכי הבית ב-Galaxy S7 פשוטה מאוד ומתבצעת באמצעות לחיצה ארוכה על חלל ריק במסך הבית. אז יופיעו באופן מוקטן מסכי הבית הקיימים.

כדי להוסיף מסך בית נוסף גללו שמאלה את מסכי הבית הקיימים עד שתגיעו למסך ריק. פשוט לחצו על צלמית ה'+' שבמרכזו. רוצים למחוק מסכי בית שהוספתם? גררו אותם מעלה לכיוון צלמית 'הסר'.

באמצעות הצלמיות המופיעות במצב ההתאמה האישית מתחת למסכי הבית תוכלו לקבוע את הטפטים הרצויים, להוסיף ווידג'טים (או בשמם העברי – יישומונים), לשנות את ערכת הנושא ואף לקבוע כמה אייקונים יכנסו במסך באמצעות משחק עם 'קווי הרשת'.

קרא עוד:  בדרך להפוך ליצרנית הגדולה בעולם? הפער בין וואווי לסמסונג הולך ומצטמצם

אם תרצו, תוכלו לקבוע כמה תמונות שתופענה במסך הנעילה, אחת בכל פעם שתעירו את המכשיר. עושים זאת באמצעות לחיצה על טפטים > בחירה בפינה הימנית העליונה ב'מסך נעילה' > לחיצה בפינה הימינית התחתונה על 'מתוך גלריה' וסימון 'וי' על התמונות הרצויות.

כך תתאימו אישית את מסך הנעילה בגלקסי S7

 

התאמה אישית של מסך הנעילה

תוכלו להחליט מה יופיע במסך הנעילה ולקבוע את סוג הנעילה: החלקה, ציור דפוס נעילה, קוד PIN או סיסמה ואף שילוב בחיישן טביעות האצבע הממוקם בכפתור הבית.

כך תקבעו קיצורי דרך במסך הנעילה אל יישומים שימושיים: הגדרות > נעילת מסך ואבטחה > מידע וקיצורי דרך של יישומים > קיצורי דרך ליישומים > תוכלו לבחור איזה קיצור דרך יופיע בפינה הימנית התחתונה ובפינה השמאלית.

כך תמקמו קיצורי דרך ליישומים ממסך הנעילה בגלקסי S7

בחירת תצוגת Always-On

אחת התכונות החדשות שיצרניות הסלולר בוחרות לאמץ היא תצוגת Always-On. זו בעצם תצוגה תמידית שמופיעה על המסך כשהמכשיר לא בשימוש ותפקידה לרכז עבורנו את השעה, התאריך, התראות שונות וכל זאת צריך להתבצע באופן שלא יבזבז את הסוללה. מבחינה שלנו, מנגנון ה-Always-On של סמסונג פחות חסכוני מ-G5. הוא גם אינו מציג התראות של אפליקציות צד שלישי, וחבל. עם זאת, אפשרויות ההתאמה של תצוגת ה-Always-On ב-S7 הן רחבות יותר.

Always On Display. מבוזבז.

כך תתאימו אישית את תצוגת Always-On: הגדרות > תצוגה > Always On Display. בראש החלון ניתן להגדיר אם תכונה זו פועלות או לא. כמו כן אפשר להחליט באלו שעות של היום היא תעבוד, האם יוצג שעון, לוח שנה או שתוצג תמונה ובאלו סגנונות.

כך תתאימו אישית את Always On בגלקסי S7

ניתן גם לשלוט בהפעלה או ביטול של התכונה באמצעות חלונית ההגדרות המהירות שנגללת עם בר ההתראות בראש המסך.

התאמה אישית של חלונית ההגדרות המהירות

כשמבצעים תנועת משיכה מטה מראש התצוגה, מקבלים את חלונית ההגדרות המהירות (וילון ההתראות) בה ניתן בקלות להפעיל או לבטל פונקציות שונות במכשיר. אם גוללים את רשימת הפונקציות ימינה מקבלים עוד ועוד סמלים המייצגים תכונות שונות וניתן לצפות ברשימה המלאה בתנועה נוספת של משיכה מטה. ניתן ללחוץ על 'ערוך' בפינה השמאלית העליונה ולבחור מה יוצג בתפריט ההגדרות המהירות.

כך תתאימו אישית את תפריט ההגדרות המהירות הנגלל בגלקסי S7

אגב, את אותו הדבר ניתן לעשות גם בתפריט ההגדרות המלא. התפריט הזה נפתח באוסף של שישה קיצורי דרך להגדרות פופולריות שאותן אנו משנים תכופות. עם לחיצה על 'ערוך' בפינה השמאלית העליונה ניתן להחליט על עד תשעה קיצורי דרך לתפריטי הגדרות שונות במכשיר.

כך תשנו את תפריט הגדרות המהירות בגלקסי S7

נא לא להפריע

המולת היום גורמת לנו, במקרים רבים, להיות זמינים המון שעות במהלך היום ולא להשאיר מעט זמן קצת לעצמנו בו לא נקבל שיחות טלפון והתראות בכל רגע. מצב "נא לא להפריע" ב-Galaxy S7 מאפשר לנו להגדיר אלו התראות נמצאות אצלנו בעדיפות עליונה ועל אלו היינו מעדיפים לוותר בזמן המנוחה שלנו. שם גם נוכל להחליט על אנשי קשר שמהם אנחנו מוכנים לקבל שיחות ואפילו אם מגיעה שיחה שנייה מאותו המספר תוך 15 דקות, כנראה שצריכים אותנו בדחיפות ואז זו לא תושתק.

אם נחליט שברצוננו שקט מוחלט, נוכל לעשות זאת גם כן ונוכל להחליט מתי יגמר כל התענוג הזה או באלו זמנים קבועים יפעל מצב המנוחה.

כך תפעילו את מצב "נא לא להפריע":
הגדרות > נא לא להפריע. כאן תוכלו לבחור את הזמנים ואת התנאים להפעלת זמן המנוחה ולהתיר חריגים. ניתן גם הפעיל את מצב 'נא לא להפריע' ישירות ממסך ההגדרות המהירות.

כך תפעילו את מצב 'נא לא להפריע' בגלקסי S7

אך לא חייבים מצב 'נא לא להפריע' ולהימנע לגמרי משיחות נכנסות. אפשר פשוט, במהלך קבלת שיחה, להניח את היד על המסך או להפוך את המכשיר על פניו כדי להשתיק את הצלצול המעיק. וודאו שהתכונה פועלת בהגדרות > תכונות מתקדמות > השתקה קלה.

קרא עוד:  עכשיו רשמי: שאומי הכריזה על Redmi K30 עם 4G ו-5G

כך תסננו שיחות במהירות בגלקסי S7

כך תריצו 2 אפליקציות במסך אחד בגלקסי S7עבודה במסך מפוצל

רוצים להריץ שתי אפליקציות על מסך אחד? אין בעיה. פשוט לחצו ארוכות על הכפתור הקיבולי השמאלי (משמאל לכפתור הבית). תוכלו לבחור מה יוצג בשטח העליון של המסך ומה בשטח התחתון. לאחר מכן, באמצעות גרירה של הנקודה הלבנה שבמרכז המסך, ניתן להגדיל את שטח האפליקציה העליונה על חשבון התחתונה, וההפך. כמו כן, בלחיצה קצרה על אותה נקודה אפשר להחליף בין התצוגה העליונה לתחתונה, להקטין להגדיל את החלונות המפוצלים ועוד.

יש לציין כי לא כל אפליקציה ניתנת לשימוש עם מפצל המסך.

עבודה ביד אחת

המסכים הגדולים לא גומלים חסד עם רבים מאיתנו שרגילים גם לאחוז במכשיר וגם להפעיל אותו עם אותה היד. בסמסונג, כמו גם ביצרניות אחרות, הבינו את הבעיה וניתן לצמצם את שטח העבודה לכזה שניתן לגשת לכל נקודה אליו עם יד אחת בלבד.

כך תקטינו את התצוגה כדי שתתאים לעבודה עם יד אחת: הגדרות > תכונות מתקדמות > פעולה ביד אחת. שם תוכלו להפעיל את המצב באופן חד פעמי, כמו גם את היכולת להקטין גם / רק את המקלדת.
לאחר ההפעלה הראשונית ניתן לגשת למצב המסך המוקן באמצעות 3 לחיצות קצרות על לחצן הבית.

כך תגדירו את מצב עבודה ביד אחת בגלקסי S7

התאמה אישית של המקלדת

עם לחיצה על סמל גלגל השיניים במקלדת תוכלו לשנות את ההגדרות השונות של המקלדת. כדי להתאים את גודל שטח התצוגה של המקלדת תוכלו להיכנס לתפריט הגדרות המקלדת > גודל המקלדת. ייפתח חלון ניסיון בו תוכלו להקליד טקסט ולהשתמש במסגרת סביב המקלדת כדי להקטין או להגדיל אותה כרצונכם.

כך תשנו את גודל המקלדת בגלקסי S7

ניתן גם להגדיר השלמה אוטומטית של מילים ואז גם להפעיל מקלדת המבוססת על החלקת האצבע מאות לאות ברציפות. יש לעשות זאת באמצעות בחירת 'החלקת מקלדת' בתפריט ההגדרות.

גיימרים? ל-Galaxy S7 תכונה מיוחדת עבורכם

אנשי סמסונג הטמיעו ב-Galaxy S7 מצב חדש המיועד לגיימרים שבייננו – Game Launcher. זו בעצם תיקייה שמרכזת את המשחקים במקום אחד, אך לא רק: ניתן באפשרותה לנעול את מקשי המגע כדי שבטעות לא יילחצו בזמן משחק ובאמצעות כפתור צף קטן, הממוקם בצד שמאל למטה, ניתן להציג תפריט אפשרויות בו ניתן לבחור להקליט וידאו מהמשחק לשיתוף בין חברים, לצלם מסך ולמזער את המשחק כדי להמשיך ולשחק מאותו המיקום שעצרנו.

Samsung Game Launcher

כדי להפעיל את Game Launcher: לחצו על הגדרות > תכונות מתקדמות > משחקים > Game Launcher.

מצב המשחקים בגלקסי S7

תכונות המצלמה

למצלמה תכונות רבות וממשקי הצילום מכילים אפשרויות רבות שהופכות את המצלמה הסלולרית למתחרה ראויה עם המצלמות המקצועיות. נציין כמה מהן.

לחיצה על 'מצב' בפינה התחתונה של המסך תפתח אוסף של מצבי צילום מעניינים.

מצבי המצלמה בגלקסי S7

לחיצה על סמל גלגל השיניים > שיטות צילום תאפשר לצלם באמצעות שליטה קולית. אם תפעילו את ה'בקרה הקולית' תוכלו לצלם תמונות בעזרת אמירה של אחת מהמילים Smile, Cheese, Capture, Shoot, או הקלטת סרטונים באמצעות אמירת Record Video. אם תהיו במצב צילום סלפי תוכלו להגדיר גם שהמכשיר יקח תמונה כמה שניות לאחר שיזהה את כף ידכם פרוסה בפניו.

צילום באמצעות מחוות קול בגלקסי S7

בתפריט הגדרות המצלמה תוכלו להגדיר גם שהמכשיר יצלם אוטומטית סרטון קצר לפני לכידת תמונת סטילס, מעין Live Photos של אפל. עשו זאת באמצעות הפעלת התכונה 'תנועת תמונה', באותו תפריט הגדרות המצלמה.

קבוצה של חברים התאגדה לצילומי סלפי אך לא כולם נכנסים בתמונה? אל דאגה. במצב סלפי לחצו על 'מצב' ואז 'סלפי פנורמי'.

זהו הטיפים והטריקים ל-Galaxy S7. מכירים עוד? שתפו אותנו בתגובות.