LG G5

מכשיר הדגל האחרון של LG, ה-G5, הושק לאחרונה בישראל. זהו מכשיר שחלקו התחתון נשלף וניתן להחליף אותו במודולים שונים, כשלכל אחד מהם פונקציונאליות המייחדת אותו ומהם התרשמנו בסקירה המלאה שלנו. אבל מעבר לכך, יש ל-LG G5 עוד מספר מאפיינים וחידושים שלא בטוח שרובכם מודעים להם, לכן בחרנו לרכז אוסף של טיפים וטריקים שיסייעו לכם לנצל תכונות רבות ונוספות.

גישה מהירה מהכפתורים

לאחר שבמכשירים האחרונים החליטה LG למקם את כפתורי הווליום, כמו גם את הכפתור המרכזי, בחלק האחורי של LG G5 – הפעם זזו מקשי הווליום לדופן השמאלית. מלבד האפשרות להגביר ולהנמיך את עוצמת הקול, כשהמכשיר במצב המתנה תוכלו להשתמש בהם לפונקציות נוספות:
לחיצה כפולה על לחצן הווליום התחתון תפתח ישירות את המצלמה. לחיצה נוספת עליו תלכוד תמונה.
לחיצה כפולה על לחצן הווליום העליון תפתח את תוכנת התזכירים +QuickMemo שם תוכלו לשרבט כאוות נפשכם בצבעים ועוביים שונים של המכחול, להוסיף טקטט ועוד.

מה שנשאר בגב המכשיר, תחת המצלמה הכפולה שעוד נדבר עליה, הוא כפתור בעל שתי פונקציות: ראשית, זהו חיישן טביעות אצבע (ניתן להגדיר שימוש בו בהגדרות > כללי > טביעות אצבע ואבטחה). שנית, עם לחיצה עליו הוא יתפקד כמו הכפתור המרכזי במכשירים הקודמים: יעיר את המכשיר ממצב המתנה ויכבה / ידליק אותו.

LG G5 Battery

החלפת מודולים ב-LG G5

גולת הכותרת של LG G5 היא היכולת להחליף מודולים, אותם LG מכנה כ"חברים". מלבד החלפה מהירה של סוללה, ניתן להרחיב את יכולות המכשיר עם גריפ ייעודי לצילום וכן מודול המשפר את איכות הסאונד. כדי להחליף מודול או להחליף את הסוללה, כל שצריך לעשות הוא לכבות את המכשיר ולהוציא את החלק התחתון החוצה. זה מתבצע על ידי לחיצה על לחצן הממוקם בדופן השמאלית התחתונה של המכשיר. חשוב לזכור ללחוץ עליו לפני כן ולא למשוך את החלק התחתון בחוזקה.

LG G5 Battery

החזרת מגירת האפליקציות

מלבד העיצוב המודרני ומתיחת הפנים שנערכה לכמה מהווידג'טים והתפריטים, הסירה LG, כמו אחרות לפניה, את 'מגירת האפליקציות' וב-LG G5 הן מפוזרות במסכי הבית השונים. מי שרגיל לממשקים הקודמים של החברה בוודאי ירגיש בהבדל ונראה שלא כל הלקוחות מרוצים מהשינוי. LG האזינה לתלונות המשתמשים והפיצה, זמן קצר לאחר השקת המכשיר, עדכון תוכנה באמצעותו ניתן להציג את מגירת היישומים שוב.

כך תחזירו את מגירת האפליקציות לשימוש:
קודם כל יש לוודא שעודכנו כל עידכוני התוכנה שמוצעים על ידי LG.
נכנסים להגדרות > תצוגה > מסך ראשי > בחר בית > בית ומגירת היישומיים.

כך תחזירו את מגירת האפליקציות

הסתרת אפליקציות ממסך הבית

אם בכל זאת החלטתם להישאר ללא מגירת אפליקציות, תוכלו להסתיר את אלה הנמצאים על מסכי הבית ואולי מפריעים לכם. עוד ניתן גם לשנות את גודל הרשת כדי להכיל יותר אפליקציות על מסך בודד. גשו למסך הבית > לחיצה ארוכה > הגדרה של גודל הרשת בין 4×4 עד 5×5. באותו מקום תוכלו ללחוץ על כפתור הסתרת האפליקציות ולבחור אלו אפליקציות לא יוצגו על מסך הבית, כמו אלה המותקנות מראש.

הוספת חתימה אישית במסך

LG G5 מצוייד בתכונת Always-On שמציגה בכל עת כל המסך הראשי את השעה, את התאריך ואת ההתראות האחרונות שהיו מופיעות בשורת ההתראות לו היינו מעירים את המכשיר. המטרה העיקרית היא לחסוך בחיי סוללה ולהימנע מלהעיר את המכשיר בכל פעם שרוצים לדעת מה השעה. כמו כן, ניתן לקבוע גם מה יוצג במסך Always-On ואפשר להגדיר במקום השעה 'חתימה' שהיא בעצם כיתוב טקסט חופשי בגופן לבחירה.

כך תקבעו חתימה משלכם:
נכנסים להגדרות > תצוגה > Always-On Display ומוודאים ש"מתג" התכונה משמאל למעלה במצב פועל (ירוק). לוחצים על הגדר מה יוצג > בוחרים חתימה ולוחצים על הגדר.
לאחר מכן יש ללחוץ על קבע חתימה > שם ניתן לכתוב את הטקסט ולבחור את הגופן שהכי תאהבו. לחצו 'שמור' לסיום.

כך תייצרו חתימה מותאמת אישית LG G5

תמונות רקע ב-360 מעלות

קצת אחרי ההשקה, LG שחררה כמה תמונות ב-360 מעלות המותאמות למסך הבית. כל תזוזה של המכשיר תחשוף חלק אחר מאותה תמונת רקע וניתן להוריד רקעי 360 נוספים מאפליקציית SmartWorld שבמכשיר, או לצלם תמונה כזאת לבד ולהגדיר אותה כרקע למסך הבית.

קרא עוד:  הדמיות ראשונות ל-iPhone SE 2: אין חידושים דרמטיים

איך תגדירו רקעי 360?
ראשית יש לבדוק שבמכשיר מצויות תמונות 360. אם לא, ניתן גם להוריד כאלה באמצעות אפליקציית LG SmartWorld המובנית במכשיר.
לוחצים לחיצה ארוכה על מסך הבית > בתפריט האמצעי בוחרים טפטים דינמיים > טפט 360 > אשר.

אופציה נוספת היא להגיע אל תמונת ה-360 בגלריה > לחיצה על שלושת הנקודות משמאל למעלה > עוד > קבע כטפט חי > אשר.

כך תגדירו רקע 360 ב-LG G5

LG G5: התאמה אישית של המסך

לא רק תמונות רקע ב-360 ניתן להגדיר במכשיר. הנה כמה אפשרויות שיאפשרו לנו להחליט מה נראה בכל פעם שנעיר את המכשיר ממצב המתנה:

בהנחה שהחזרתם את מגירת האפליקציות (ראו מעלה), לחיצה ארוכה על מסך הבית תחלק את התצוגה שלנו (באופן זמני) לשלושה חלקים כדי שנוכל להתאים אותה בקלות: בחלק התחתון נבחר אם אנו רוצים להגדיר קיצורי דרך ליישומים, למקם ווידג'טים או להתעסק עם הגדרות הטפטים.

בבחירה ב'יישומים' תוצג לנו בחלק האמצעי של המסך רשימת כל האפליקציות המופיעות במכשיר. פשוט בוחרים (בחלק האמצעי של המסך) לאיזה יישום נרצה למקם קיצור דרך, בוחרים (בחלק העליון של המסך) באיזה מסך ממסכי הבית נרצה לעשות זאת ופשוט גוררים את סמל היישום אל המסך הרצוי.
רוצים להוסיף עוד מסכי בית? אין בעיה. פשוט לחצו ארוכות על אחד ממסכי הבית בחלק העליון של המסך ואז על המסך עם סמל +.

רוצים לייצר תיקייה הכוללת כמה אפליקציות? היכנסו לתפריט האפליקציות > לחצו מימין למעלה על שלוש הנקודות > עריכת/התקנת אפליקציות, גררו אפליקציה אחת על השנייה ושחררו. אחר כך תוכלו ללחוץ על התיקייה שנוצרה ולערוך את שמה ועוד.

בחירה ב'ווידג'טים' תאפשר לנו לגרור כאלה אל מסכי הבית ובבחירה ב'טפטים' תוכלו לבחור את תמונת הרקע מהגלריה, מקבוצת טפטים דינמיים או מאוסף טפטים שסופקו על ידי היצרן.

כך תשנו את גודל תצוגת הטקסט בהודעות: בחלון הצגת ההודעות פשוט הגדילו או הקטינו את הטקסט בתנועת צביטה של האצבעות על המסך.

כך תתאימו אישית את כפתורי הבחירה בתחתית המסך: הגדרות > תצוגה > לחצני תצוגה > שילוב לחצנים.
ניתן לגרור את הלחצנים הקיימים וכך לשנות את הסדר שלהם, או להוסיף / להסיר לחצנים מבין אלו המופיעים במרכז המסך. ניתן להוסיף עד 5 לחצנים.

כך תתאימו את לחצני הבחירה ב-LG G5

הגדרות לכל מקום

גם בדגמים הקודמים שלה הטמיעה LG את היכולת להתאים הגדרות בהתאם למיקומנו או לעיסוקנו. כך, למשל, נוכל להגדיר שבעת היותנו בבית יהפוך הצלצול לחלש יותר, המכשיר יפעיל את הבלוטות' באופן אוטומטי ויתחבר לרמקולים בסלון ו/או יפעיל את ה-Wi-Fi אוטומטית ויגדיר לו להתחבר אל הראוטר הביתי. בדומה לכך, נוכל גם לבחור יישום שייפתח אוטומטית בעת חיבור כבל האוזניות או בעת שהמכשיר מתחבר לבלוטות'.

כיצד תפעילו את ההגדרות החכמות?
היכנסו להגדרת > כללי > Smart Settings > המשיכו לפי ההוראות.

smartSettings LG G5

להעיר את הטלפון בנקישה

LG היתה מבין היצרניות הראשונות שהטמיעו את היכולת "להעיר" את המכשיר באמצעות זוג נקישות על המסך. עכשיו משדרגת LG את היכולת הזאת ומאפשרת ליצור רצף נקישות באזורים שונים במסך שישמשו מעין קוד נעילה לפתיחת המכשיר. בכך מכיל ה-G5 חמש אפשרויות לביטול נעילה: סיסמה, קוד PIN, ציור תבנית על המסך לביטול הנעילה, החלקה פשוטה ו-Knock Code – אותו רצף נקישות מדובר.

כך תגנו על המכשיר באמצעות Knock Code:
הגדרות > תצוגה > מסך נעילה > בחירת נעילת מסך > Knock Code. כעת ניתן לבחור אם קוד הנקישות יופעל גם כשמאתחלים את הטלפון או רק מתי שמעירים אותו ממצב המתנה > לוחצים על 'הבא' וממשיכים לפי ההוראות שיופיעו על המסך.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

כך תגנו על LG G5 באמצעות Knock Code

מוחקים את קבצי הזבל

מערכת האנדרואיד מטבעה יוצרת הרבה קבצים זמניים שמעמיסים על פעילותו התקינה של המכשיר. כמו כן, תיקיית ההורדות מתמלאת מפעם לפעם ולא יזיק לבחון מדי פעם באיזה אפליקציות אנחנו לא משתמשים ולמחוק אותן. עבור כך יצרה LG את Smart Cleaning, תכונה מובנית בממשק החברה שיאפשר לפנות מקום באמצעות מחיקת קבצים זמניים. אמנם זהו לא המכשיר הראשון ש-LG מטמיעה בו את יכולת ניקוי הקבצים ובחנויות האפליקציות ישנן אפליקציות רבות שעושות זאת, אך עדיין חשוב להכיר את התכונה השימושית הזו.

איך מוחקים קבצים זמניים?
הגדרות > כללי > Smart Cleaning. לאחר שהמערכת מחשבת כמה קבצים ניתן להסיר בוחרים את סוג הקבצים ולוחצים על 'נקה' במסך הבא.

איך מוחקים קבצים זמניים LG G5

צילום מסך מהיר

כדי ללכוד את תצוגת המסך שאתם רואים במכשיר בזה הרגע, ניתן ללחוץ בו זמנית על הלחצן האחורי+כפתור הווליום התחתון במשך כשנייה. עם זאת, תוכלו להוסיף גם הערות בכתב ידכם על צילום המסך ולשתף את התמונה עם חבר.

מגיעים למסך שאותו רוצים לצלם > פותחים את בר ההתראות במשיכה מחלקו העליון של המסך > לחיצה על +Capture. עכשיו תועלו להוסיף שרבוטים בצבע ובעובי לבחירתכם, לשמור את התמונה בגלריה או לשתף בשלל האפליקציות שבמכשיר.

צילום מסך למתקדמים LG G5

זמן להתנתק

המולת היום גורמת לנו, במקרים רבים, להיות זמינים המון שעות במהלך היום ולא להשאיר מעט זמן קצת לעצמנו בו לא נקבל שיחות טלפון והתראות בכל רגע. מצב "נא לא להפריע" ב-LG G5 מאפשר לנו להגדיר אלו התראות נמצאות אצלנו בעדיפות עליונה ועל אלו היינו מעדיפים לוותר בזמן המנוחה שלנו. שם גם נוכל להחליט על אנשי קשר שמהם אנחנו מוכנים לקבל שיחות ואפילו אם מגיעה שיחה שנייה מאותו המספר תוך 15 דקות, כנראה שצריכים אותנו בדחיפות ואז זו לא תושתק.

אם נחליט שברצוננו שקט מוחלט, נוכל לעשות זאת גם כן ונוכל להחליט מתי יגמר כל התענוג הזה או באלו זמנים קבועים יפעל מצב המנוחה.

כך תפעילו את מצב "נא לא להפריע":
הגדרות > צליל והתראה > נא לא להפריע. כאן תוכלו לבחור את הזמנים ואת התנאים להפעלת זמן המנוחה.

מצב נא לא להפריע LG G5

טיפים למצלמה

ב-LG G5 ישנן 3 מצלמות, כשמאחורה ממוקמת מצלמה אחת הדומה למצלמות של מכשירי הדגל האחרים, אחת רחבת זווית המסוגלת ללכוד תמונה רחבה יותר ובקדמת המכשיר ישנה מצלמת סלפי.

בצילום במצלמה האחורית יופיעו זוג אייקונים במרכז המסך שמצויירים בהם שלושה עצים במסגרת ועץ אחד. אם מחזיקים את המכשיר במאוזן הם מופיעים במרכזו של החלק העליון, אם מחזיקים את במכשיר במאונך הם מופיעים במרכז המכשיר בצד ימין. בלחיצה עליהם ניתן לעבור בין 2 המצלמות האחוריות, או בביצוע זום באמצעות תנועת צביטה.

כך תעברו בין 2 המצלמות האחוריות LG G5

ממשק הצילום מגיע בשלוש תצורות: פשוט, בסיסי וידני. הצלמים המקצועיים ימצאו עניין בממשק הידני בו ניתן להתערב במדדי הצילום השונים. כמו כן, בלחיצה על 'מצב' (מופיע רק במצבי צילום 'בסיסי' ו'ידני') ניתן לצלם במצב 'תמונה מוקפצת' המשלבת את זוג העדשות או מצב Multi-View המשלב את שלושתן. יש מצב ייעודי ליצירת סרטונים קצרצרים, מצב הפנורמה הוותיק וגם הילוך איטי או Time Lapse.

כך תעברו בין מצבי הצילום LG G5

רוצים לצלם 'סלפי' ביתר קלות? ניתן לעבור בין המצלמות האחוריות לקדמית באמצעות החלקה מימין לשמאל. במצב סלפי הרימו את כף ידכם ופתחו אותה לרווחה. המכשיר יזהה אותה וברגע שתסגרו אותה הוא יתחיל לספור לאחור 3 שניות ולצלם. ביצוע הפעולה פעמיים יגרום למכשיר לצלם 4 תמונות.

רוצים לגרום למכשיר לצלם באמצעות פקודה קולית?
במצב צילום לוחצים על סמל גלגל השיניים > אייקון הפרצוף שמדבר. במצב צילום, בכל פעם שתגידו את אחת המילים הבאות ילכוד המכשיר תמונה: Cheese, Whisky, LG, Smile, Kimchi.

כך תצלמו באמצעות פקודות קוליות LG G5

יש לכם טיפים נוספים? שתפו אותנו בתגובות.

LG G5

ה-LG G5 הוא המכשיר המתכתי הראשון מבין מכשירי הדגל של היצרנית הקוריאנית. הוא מצויד במסך 5.3 אינץ' ברזולוציית Quad HD, מצלמה כפולה בגבו, שבב Snapdragon 820 עם 4 גיגה-בייט RAM, אחסון פנימי של 32 גיגה-בייט, אפשרות להרחבה והוספת אביזרים וגם החלפת הסוללה שבהספק 2,800mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.