סמסונג (Samsung) עומדת לפי התחזיות להכריז בתחילת השנה הבאה על מכשיר הדגל החדש שלה, Galaxy S9. לצד השמועות על מבנה המכשיר עצמו ותכונותיו, מצטרף כעת דיווח על מוצר נוסף שיוצג לצד מכשיר הדגל: משטח הטענה אלחוטי מתקדם במיוחד, שיתחרה ב-AirPower של אפל (Apple).

כזכור, משטח ה-AirPower שאותו חשפה אפל לצד מכשיר ה-iPhone X מוקדם יותר השנה – וטרם הגיע לחנויות או זכה לתאריך יציאה רשמי – מתהדר ביכולתו להטעין מספר מכשירים שונים במקביל, כדוגמת מכשיר אייפון, אוזניות AirPods ואת השעון החכם Apple Watch. גם המשטח העתידי של סמסונג יציע תכונה דומה, ויוכל להטעין על שטח רחב במיוחד מספר מכשירים במקביל.

משטח ההטענה החדש יפעל לפי תקן Qi המקובל, כך שבניגוד ל-AirPower יוכל להטעין גם מכשירים של חברות מתחרות (בהם גם מכשירי אייפון). בניסיון להשיג יתרון נוסף על אפל, צפויה סמסונג לתמוך בהטענה אלחוטית מהירה יחסית, אם כי עדיין איטית יותר מחיבור בכבל.

אביזר נוסף אותו צפויה סמסונג לחשוף הוא ה-DeX Pad, ככל הנראה מסך טאבלט שלתוכו ניתן יהיה להכניס את מכשיר ה-Galaxy S9 בכדי ליהנות מיכולת משופרת. חברת Asus הטיוואנית כבר השיקה בעבר מכשירים מסוג זה, אם כי מוצריה כמובן הרבה פחות פופולריים מאלו של סמסונג.