לפני כשבוע השיקה אפל (Apple) את iPhone X בעולם. הוא יושק בישראל באופן רשמי ב-23 בנובמבר. אבל עוד לפני כן קיבלנו יחידה לסקירה ולהתרשמות ראשונה באדיבות חנות אייסטור.

שינוי מקצה לקצה

כחברה שמרנית, אפל לא שינתה באופן מהותי את העיצוב של מכשיריה מאז iPhone 6 שהושק ב-2014, כשגם iPhone 8 שהושק בחודש שעבר לא הציג שינויים מרחיקי לכת. ב-iPhone X לעומת זאת השינוי קיצוני, אפילו מאוד קיצוני. זה בולט מיד כשלוקחים את המכשיר ליד עם מסך 5.8 אינץ' הנמתח מקצה אל קצה, ועם שוליים דקיקים למדי, אך עדיין שוליים. זה כשלעצמו שינוי לא קטן מצד אפל שהלכה בעיקרון בעקבות רוב היצרניות האחרות, אבל בניגוד לסמסונג (Samsung) עם המסך הגולש לצדדים, ל-iPhone X כאמור יש עדיין שוליים דקים, ואפילו דקיקים בהשוואה לדגמים הקודמים של החברה.

מלבד זאת אפל אימצה לראשונה שימוש בפאנל OLED במקום ה-LCD המסורתי ששימש אותה עד כה. פאנל זה מציג צבעים טובים יותר, ניגודיות גבוהה יותר ושחור אמיתי. מדובר ככל הנראה בפאנל האיכותי ביותר שקיים כיום, ומשתמשי iPhone ותיקים שיעשו את המעבר ירגישו בכך מיד.

אבל אפל עשתה צעד אמיץ אף יותר בדמות בליטה בחלק העליון של המכשיר המכונה Nauch (נאץ'). בליטה זו מספקת אכסניה למצלמה הקדמית וחיישן ה-Face ID. בעת צפייה בוידאו או בדפדוף בתמונה בגלריה היא בהחלט יכולה להפריע, אך בשימוש השוטף לא ממש הרגשנו בחסרון של החתיכה החסרה.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

העיצוב ממשיך גם לקו החיצוני, כאשר ניתן לראות את המסגרת המתכתית, שלדברי אפל היא חסינה יותר לשריטות. אנחנו פחות אהבנו ומעדיפים דווקא מסגרת פחות נוצצת ויותר סולידית, אבל זה כבר עניין של טעם.

גב ה-iPhone X מחופה בזכוכית מבריקה המושכת לא מעט טביעות אצבע. בחלק העליון ממוקמת המצלמה אשר בולטת במעט מגוף המכשיר. מדובר במצלמה כפולה עם חיישני 12 מגה פיקסל בדומה לזו שמשולבת בדגמי ה-iPhone 8, אך הפעם בשתי העדשות משולבת מערכת למניעת רעידות.

לא iOS שכולם מכירים

העיצוב הוא לא הדבר היחיד שהשתנה במערכת אלא גם ממשק המשתמש. בשל הוויתור על כפתור הבית וחיישן טביעות האצבע, יש להתרגל לשימוש במחוות לפתיחת המכשיר או כדי לחזור למסך הבית. גם הדפדוף בין היישומים הפתוחים מעט שונה, וכל זאת משפיע על מיקומי הכפתורים. אם רוצים, לדוגמה, להציג את היישומים הפתוחים יש לגרור את האצבע מהחלק התחתון למרכז המסך, אבל אם רוצים להגיע לפעולות המהירות כבר צריך לבצע החלקה מלמעלה למטה. בקיצור, המשתמשיפ יזדקקו למעט זמן כדי להתרגל לשינויים הללו, אבל עקומת הלימוד אינה חדה מדי.

דבר נוסף שקיים רק ב-iPhone X הם האנימוג'י, הרגשונים המונפשים המשולבים ביישום השיחות של אפל. האנימוג'י מנצלים את חיישן ה-FaceID ומחקים את תנועות והבעות הפנים של המשתמש, והם ניתנים לשליחה לחברים אחרי שמקליטים אותם ומשתעשעים מול המצלמה.

השורה התחתונה

השינויים שהביאה אפל עם iPhone X הם רבים. אנחנו מאוד הופתענו לטובה ממהירות הזיהוי של חיישן ה-Face ID, המסך האיכותי והשיפור באיכות הצילום. העיצוב לטעמנו מעט מיושן והמסגרת המתכתית לא מחמיאה, אבל זה פרט שולי ביחס להנאה שמביאה עימו המסך האיכותי.

קרא עוד:  אפל השיקה חלק משירותי iCloud בגרסאות מקוונות התומכות גם באנדרואיד

קל לומר כי מדובר ב-iPhone הטוב ביותר כיום, אבל אולי זה לא חכמה כשהוא נמכר בכ-5,000 שקלים.

Apple iPhone X

iPhone X הוא האייפון העשירי אשר חורג מהעיצוב המוכר של החברה ומציג מסך 5.8 אינץ' מקצה לקצה בשם Super Retina. עוד למכשיר שבב שישה ליבות Apple A11 Bionic וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול עם זוג חיישנים באבחנת 12 מגה-פיקסל ובקדמתו 7 מגה-פיקסל. iPhone X תומך בהטענה אלחוטית והוא מגיע עם מערכת ההפעלה iOS 11

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.