משתמשי האנדרואיד, בקרוב תהיה לכם אפשרות נוספת למערכת הפעלה: Sailfish OS, אשר מבוססת על מערכת ה-MeeGo לשעבר תהיה זמינה בעתיד גם לחלק ממכשירי האנדרואיד. חברת-יוצאי-נוקיה שהשיקה לפני מספר ימים את מכשיר 'יולה' (Jolla), כבר מאפשרת כיום להתקין במערכת אפליקציות אנדרואיד בצורה קלה יחסית.

בראיון שנערך עם מנכ”ל החברה, טומי פינימקי (Tomi Pienimaki), אמר כי משתמשים יוכלו להטעין את מערכת ה-Sailfish OS על מכשירי האנדרואיד – טאבלטים וסמארטפונים. “כמחצית מרוכשי הסמארטפונים משדרגים את המכשיר המיושן או החלש שברשותם לגרסה חדשה יותר של אנדרואיד. עבורנו זו הזדמנות להפיץ את המערכת, במיוחד בסין.”, אמר פינימקי והוסיף כי ההתקנה תהיה פשוטה וקלה

בדומה למה שגוגל עושה כיום, יולה לא מתכוונת לבסס את רווחיה על מערכת ההפעלה. במקום זאת היא מעוניינת להיכנס לתחום הפרסום בשירותים והאפליקציות אשר יגיעו במערכת.

החברה החלה לעבוד על התאמת המכשירים, אולם כרגע אין עוד מידע אלו מכשירים ייתמכו ויוכלו להחליף את מערכת ההפעלה.

לאחרונה עוד ועוד אפשרויות עומדות למשתמשי האנדרואיד: גם אובונטו הציעה לאחרונה את מערכת ה-Ubuntu Touch אשר מותאמת למכשירי ה-Nexus 4, ודיווחים שונים טענו כי גם מיקרוסופט הציעה ל-HTC להתאים את מערכת ה-Windows Phone 8 למכשיריה השונים כדי שהמשתמשים יוכלו להחליף את מערכת האנדרואיד אם ירצו.