דיווחים ברשת טוענים כי מיקרוסופט ביקשה מ-HTC לנסות ולהטמיע את מערכת ה-Windows Phone על מכשירי האנדרואיד שלה כמערכת הפעלה משנית. המידע מגיע ממקור פנימי בחברה אשר שוחח עם Bloomberg.

לדברי המקור, מיקרוסופט הציעה הנחה בעלות הרישוי של המערכת שלה כדי להפוך זאת לאפשרות אטרקטיבית עבור HTC והמטרה כי המשתמש יוכל לבחור איזו מערכת הוא יפעיל על המכשיר. עוד לא ברור האם הכוונה שהמערכת תגיע באתחול כפול (Dual Boot) כך ששתי המערכות יהיו זמינות והמשתמש רק יפעיל מחדש את המכשיר כדי להחליף ביניהן, או שמא הכוונה שלמשתמש תהיה אפשרות להוריד את רום המערכת ולבצע התקנה ידנית.

באם השמועות נכונות, מבחינת מיקרוסופט זהו צעד שבהחלט יכול לתרום לה, עם צמיחה משמעותית גם לעבר משתמשים שעד כה לא התנסו עם מערכת ה-Windows Phone. עבור HTC הדבר יכול לסייע לה להרחיב את היצע האפשרויות, זאת מבלי להוציא כסף רב על פיתוח מכשירים חדשים במיוחד בעת הזו בה החברה רושמת הפסדים כספיים רבים.

החברה פרסמה אמש את הדוחות הכספיים ומתברר כי רשמה הפסד של 6.3 אחוז ברבעון האחרון ובעלת נתח שוק של קצת יותר מ-4 אחוז. דיווחים אחרונים מעידים כי שווי החברה ירד ב-90 אחוז מאז שנת 2011 וזוהי השנה הגרועה ביותר של החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.