כשנה וקצת יותר אחרי ההכרזה של צוות יוצאי נוקיה אשר עבדו על פרויקט MeeGo בחברה, הגיע המכשיר הראשון: הכירו את ג’ולה (Jolla).

החברה החדשה מפינלנד הוקמה על ידי מהנדסים שעזבו את נוקיה קצת לפני שיתוף הפעולה ומכירתה לבסוף למיקרוסופט, צוות אשר האמין מאוד במערכת ה-MeeGo שרצה על מכשיר הבודד Nokia N. באופן ייחודי, הם התבססו על מערכת זו כדי ליצור את סיילפיש (Sailfish OS) המבוססת על לינקוס בקוד פתוח אשר משתמשת בדרייברים של מערכת האנדרואיד, כך שהיא תוכל בעתיד להריץ מגוון גדול של חומרות שונות כמו גם להפעיל אפליקציות אנדרואיד.

את מכשיר ה-Jolla הראשון היא כבר השיקה במכירה מוקדמת עוד בחודש אוגוסט האחרון עם מפרט טכני הכולל מעבד כפול ליבה Snapdragon 400 1.4GHz ומסך בגודל 4.5 אינצ'ים המוגן בזכוכית Gorilla 2 Glass. שטח האחסון הפנימי עומד על נפח של 16GB והוא ניתן להרחבה באמצעות כרטיסי זיכרון מסוג microSD לצד זיכרון פנימי של 1GB RAM. בגב המכשיר ישנה מצלמה אחורית עם רזולוציה של 8 מגה-פיקסלים וכן הפאנל האחורי ניתן להחלפה וקיים במגוון צבעים. המכשיר יושק תחילה באירופה במחיר של €399 (כ-1,900 שקל) ובהמשך החברה מתכננת להתרחב ולהציע את המכשיר בעוד 130 מדינות בעולם.

מחוות במקום כפתורים
השליטה במערכת קלה יותר ופשוטה יותר מאשר במערכות אחרות אמרו בחברה: “השימוש במערכת קל מאוד וניתן לנוע קדימה ואחורה מבלי כפתורי” אמר מארק דילן, מייסד שותף בחברה. “יש באמת רק שתי מחוות פשוטות: דוחפים מקצה המסך ודוחפים ממרכז המסך”.

קרא עוד:  פרטים ראשונים אודות Snapdragon 865: יהיו שני דגמים

החברה מתכננת להתחרות לא פחות ולא יותר במערכת אנדרואיד ואת ההתרחבות המהירה לשוק היא תעשה במכירה ישירה דרך אתרי מסחר אלקטרוניים כדוגמת Alibaba ו-Baidu באזור המזרח וכן במכירה דרך אתר החברה. המטרה הנוספת היא להחדיר את מערכת הסיילפיש כפלטפורמה חדשה וחזקה לא פחות ממערכת האנדרואיד המבוססת על קוד הפתוח, צעד אשר יביא לבסוף את תמיכת הקהילה.