איירובוט (iRobot), יצרנית שואבי האבק הרובוטיים הכריזה כי החל מהיום תומכים כל דגמי רומבה (Roomba) המצוידים בחיבור WiFi בהפעלה דרך שירות IFTTT, כלי רב-ערך לתזמון הפעלתם של תרחישים שונים.

התמיכה ב-IFTTT (קיצור של If This Then That) מאפשרת יצירה של פקודות מתקדמות להפעלת הרובוטים, בהתבסס על מגוון רחב מאוד של אפליקציות ומקורות מידע. דוגמאות לפונקציות שכבר זמינות למשתמשים הן הפעלה אוטומטית של הרובוט בכל פעם שבה המשתמש עוזב את הבית, הפסקת השאיבה בזמן קבלת שיחת טלפון, או הפעלת הרובוט בעוצמת ניקוי גבוהה יותר כאשר תחזית מזג האוויר מצביעה על זיהום אוויר גבוה מהממוצע.

שירות IFTTT מאפשר גם חיבור הרובוט לשירותים חברתיים שונים, כך שבכל הפעלה יתפרסם ציוץ ברשת החברתית טוויטר לדוגמא. קל מאוד לשתף פונקציות כאלה בין כלל המשתמשים בשירות, ועל כן סביר להניח כי מגוון הפקודות החכמות עבור הרובוטים של איירובוט יתרחב במהירות.

דגמי ה-WiFi בסדרת רומבה  900 כבר תומכים בהפעלה קולית באמצעות אלקסה (Alexa), סירי (Siri), והסייען הדיגיטלי של גוגל (Google Assistant). בעבר הכריזה איירובוט כי בכוונתה להציע לחברות חיצוניות את מידע המיפוי שאותו אוספים הרובוטים בעת מטלות השאיבה, אך חזרה בה בזריזות מהצהרה זו לאחר שעלו כנגדה טענות על פגיעה בפרטיות המשתמשים.