ככל שהשקת הטלפון המתקפל של סמסונג (Samsung) מתקרבת, כך נראה שהמכשיר מתרחק מהישג ידינו: מדיווח שעלה בסוף השבוע מסתמן כי מחיר המכשיר יהיה גבוה אף יותר מכפי שדווח בעבר.

לפי מקור העובד בסמסונג, החברה תמכור בבריטניה את המכשיר החדש, ששמו ככל הנראה Galaxy F, במחיר שבין 1,500 ל-2,000 ליש"ט – כ-7,200 עד 9,600 שקל. המחיר הזה גבוה בכמעט 1,000 שקל מזה שדיווחנו עליו רק לפני שבועיים, וקרוב לפי 2 ממחירו הנוכחי של המכשיר היקר ביותר של סמסונג הנמכר בישראל – Galaxy Note 9 עם אחסון בנפח 512 גיגה-בייט.

באתר ציינו כי מחיר כזה יהפוך את רכישת המכשיר לכמעט בלתי מתקבלת על הדעת (ועל הארנק) עבור רוב הצרכנים, והוסיפו כי כדי לעקוף את הבעיה הזו, המכשיר יוצע במחיר מסובסד למנויי חברת EE (המקבילה הבריטית לפלאפון) במודל המוכר בחו"ל של התחייבות לזמן מסוים תמורת מחיר מסובסד למכשיר. הבעיה היא שבישראל המודל הזה מעולם לא יושם, מלבד בתוכנית הליסינג "סמארט-אפ" של פרטנר – וגם בה המחירים לא זולים מספיק להפוך מכשיר שמחירו יותר מ-7,000 שקל לרכישה כדאית.

בכל אופן, לא בטוח כלל שהמכשיר יושק בישראל, בהתחשב בעובדה שסמסונג הצהירה בוועידת המפתחים שלה כי הוא יהיה זמין "בשווקים נבחרים" בלבד. בינתיים, נראה שעצם קיומו של טלפון מתקפל עדיין לא מהווה ערובה לכך שלכולנו יהיה בקרוב אחד כזה.