סמסונג סיטי, צילום: אסף ברנע

רק לפני כחודשיים, בכינוס פורום ה-OLED של סמסונג (Samsung) שנערך בשנזן שבסין, הכריזה החברה על פיתוח של מערך חיישנים מלא שישולב מתחת לתצוגה, ובקרוב אחד החלקים המעניינים באסטרטגיה הזו עומד להיחשף. לפי דיווחים סמסונג תציג את טכנולוגיית 'הקול מתחת למסך' (Sound on Dispaly) כבר בתערוכת CES 2019 שעומדת להיפתח בעוד פחות משבועיים.

שימוש בטכנולוגיה הזו יאפשר, למעשה, לוותר על רמקול פיזי ועל החיבורים אליו, לשלב עוד משהו מתחת למסך עצמו כדי לחסוך מקום בטלפון, ולהוביל לעוד מתיחה קטנה של הפאנל על חשבון המסגרת, אם זה עוד בכלל אפשרי.

כפי שכבר ידוע, טכנולוגיית 'הקול במסך' של סמסונג מבוססת על ויברציות ועל שימוש בטכנולוגיית 'הולכת עצם' כדי לגרום לקול להיפלט מהמסך עצמו. טכנולוגיית 'הולכת עצם', כשהיא משולבת באזניות, משדרת את הוויברציות הקוליות ישירות לאוזן הפנימית דרך עצם הלחי של האדם, וכנראה בטלפון זה יבוא לידי ביטוי ברכיב פיזי שיאפשר לבצע את הדהוד הקול החוצה דרך המסך.

כך או כך, סמסונג כנראה אינה מתכוונת לייחד את טכנולוגיית 'הקול במסך' רק לטלפונים והיא תשלב אותה בעתיד גם בטלוויזיות שלה. כמו כן, היא אינה אמורה להיות היחידה שתציג טכנולוגיה שכזו. הצפי הוא שגם יריבתה מבית LG תציג או תכריז לפחות על מהלך דומה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.