סמסונג (Samsung) אולי עוד לא הצליחה להציג טלפון עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך, מה שאפילו מייזו (Meizu) הקטנה כבר עשתה עם Meizu 16th, אבל מבחינת התוכניות שלה היא כבר נמצאת במהלך גבוה הרבה יותר: היא מתכננת לשלב את כל החיישנים שאפשר מתחת למסך, כולל מצלמה קדמית כך שלא יהיה צורך למעשה בשוליים לחלוטין.

המידע הופיע בציוץ בטוויטר, וממנו עולה כי סמסונג הציגה את התוכניות שלה תחת הכותרת 'טכנולוגיית חיישנים משולבת' (Sensor Integrated Technology) בכינוס פורום ה-OLED של החברה שנערך בסוף השבוע בשנזן סין.

החברה הציגה מפת דרכים על פיה היא בתהליך פיתוח של מערך חיישנים מלא. מערך זה יכיל, מעבר לחיישן טביעות האצבע הצפוי, או Fingerprint on Display כפי שמכנים זאת בחברה, גם חיישני קול שישולבו במסך (Sound on Display), חיישנים שיפעלו לפי דרישה או מצב כגון כפתורי משחקים משולבים בתצוגה (Haptic on Display) וגולת הכותרת: חיישן מתחת למסך עצמו, כשהתמונה מצביעה בבירור על מצלמה קדמית מתחת למסך (Under Panel Sensor).

המטרה היא להגיע לטלפון ללא שוליים בכלל, להציע פתרון מוחלט לצורך לכאורה במגרעות ואפילו לחזור לימים של מלחמת 'הטלפון שלי יותר דק'.

מתי זה יקרה? לא לפני סוף 2019, בכל מקרה, אבל יהיה מעניין לעקוב.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.