בעקבות המכירה של חברת פבל (Pebble) לפיטביט (Fitbit) בשלהי השנה שעברה, היו רבים שהעלו ספקות בנוגע לעתידה של החברה הקטנה שצמחה מפרויקט מימון המונים, ונראה כי הם צדקו: פיטביט כבר ביטלה שתי השקות צפויות עליהן הכריזה פבל, וכעת היא מתכוונת להיפרד גם מהמכשירים הקיימים שלה בשוק.

בפוסט שהעלתה החברה לבלוג הרשמי שלה היא הודיעה כי תתחיל להפיץ עדכונים לשעונים כדי להבטיח שהם ימשיכו לפעול גם כששרתי החברה ייסגרו סופית. בנוסף יאפשר העדכון למשתמשים להתקין אפליקציות צד ג' בצורה חופשית ללא תלות בשרתי החברה, ומוודא שאם יהיו עדכוני תוכנה נוספים בעתיד – הם לא יגיעו יותר משרתיה.

"העדכון עבור אפליקציות פבל לאנדרואיד ו-iOS משחרר אותם מהתלות בשירותי הענן", כתבה פבל. "שחרור האקוסיסטם מהתלות הזו מבטיח שהשעונים יוכלו להמשיך לעבוד כשורה גם כאשר השרתים לא יהיו נגישים יותר." כך לדוגמא יהיה ניתן לדלג על תהליך ההתחברות לשרתי החברה, ולהתקין ערכות שפה ועדכוני תוכנה באופן עצמאי.

יחד עם זאת, כפי שמציינים משתמשים רבים, תכונות רבות של שעוני פבל תלויים בשירותי הענן של החברה, כמו למשל מזג האוויר, הודעות והכתבה קולית, שעליהם היא לא התייחסה. בנוסף, העדכון החדש גם מסיר אפשרויות מהשעונים של פבל, כמו למשל איסוף של מדדי בריאות. במילים אחרות – כשהוכרז על המכירה הבטיחה פבל כי השעונים הקיימים שלה ימשיכו לתפקד כרגיל "לעת עתה", אבל כעת עושה רושם שהעדכון החדש מניח להם רגל אחת בקבר.