שוק השעונים החכמים הולך להצטמצם בקרוב: דיווחים רבים ברחבי הרשת טוענים כי חברת צמידי הכושר FitBit בשלבים סופיים של רכישת חברת השעונים החכמים פבל (Pebble), תמורת סכום קטן יחסית של בין 34 ל-40 מיליון דולר. הסכום, לפי הדיווחים, בקושי יכסה את החובות אליהם נקלעה פבל בשנים האחרונות. במקביל לשמועות, חשבון הטוויטר של פבל אישר את הידיעה באופן רשמי.

פבל כזכור התחילה כפרויקט מימון המונים לשעון חכם בסיסי באתר קיקסטרטר לפני כארבע שנים, ומהר מאוד גדלה לכדי שליטה ממשית בשוק המחשוב הלביש. לפני כשנה השיקה ליין חדש של מוצרים ולפני כחודש השיקה את גירסת ההמשך ה-Pebble 2, אך במקביל פיטרה גם כ-25 אחוז מעובדיה, נקלעה לחובות ונאלצה לקחת הלוואות ולגייס סכומים נוספים, ניסיונות שלא בדיוק עלו יפה. המניה המשיכה לצנוח והחברה המשיכה להפסיד כספים, בין היתר בשל הירידה במכירות השעונים החכמים ולהשקתם של שעונים חכמים מבית Apple, סמסונג, LG, מוטורולה ועוד.

בשנת 2015 התעניינה יצרנית השעונים Citizen ברכישת החברה תמורת 740 מיליון דולר, אך העסקה נכשלה. מוקדם יותר השנה התעניינה גם חברת אינטל (Intel) ברכישת פבל תמורת 70 מיליון דולר, אך גם עסקה זו לא יצאה לפועל. נותר רק לראות כיצד ישתלבו שעוני פבל יחד עם צמידי הכושר של פיטביט, והאם חברת האם החדשה תמשיך לפתח את השעון החכם במקביל למוצריה שלה.