פרויקט הקיקסטרטר שהסתיים בחודש אוגוסט האחרון ומציע קונסולת משחק מבוססת אנדרואיד ב-$99, עושה את דרכו לראשונה למפתחים. הקונסולה OUYA החלה להישלח ל-1,200 המפתחים אשר השקיעו בפרויקט סכום של $699, זכו לקבל קיט הכולל את הקונסולה וזוג שלטים לצורך פיתוח משחקים לפלטפורמה שתושק בעוד מספר חודשים.

OUYA דורשת מהמפתחים לאפשר לפחות חלק מחוויית המשחק למשתמשים בחינם, אולם היא מאפשרת שדרוגים ורכישות בתוך המשחק או הרשמה למעוניינים בכך. בזכות הסטנדרט הפתוח, המפתחים יוכלו לפתח וליצור לקונסולה אביזרים שונים המתחברים בחיבור USB או Bluetooth, לפתח אפליקציות ייעודיות ועוד.

כזכור, פרויקט ה-Ouya הוא קונסולת משחק בקוד פתוח בעלות של $99 המבוססת על האנדרואיד. המפרט של הקונסולה כולל מעבד מרובע-ליבה Tegra 3 של NVIDIA, זיכרון RAM בנפח 1GB, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 8GB, כניסת רשת, כניסת USB 2.0, יציאת HDMI וכמובן קישוריות בלוטות' ו-WiFi. אבל המפרט אינו שלם ללא המשחקים, והצוות של OUYA עמל להביא מספר כותרים פופולרים כמו Final Fantasy III ו-Human Element וכן שיתופי פעולה כמו OnLive, שירות הגיימינג און ליין למשחקים ברשת וגם XBMC, יישום מדיה סנטר עשיר. מי שפספס ובכל זאת רוצה להזמין את הקונסולה, יכול לעשות זאת באתר שנפתח להזמנה מוקדמת בכתובת ouya.tv ומחירו לא השתנה: חבילה של קונסולה כולל בקר ומשלוח ארצה תעלה $119 בלבד וניתן להוסיף בקרים נוספים בעלות של $30 לבקר.

קרא עוד:  חבילת משחקים ליום חורפי ב-Humble Store - משחקי הרפתקה שולחניים בניחוח ממוחשב

רבים ממתינים להשקת הקונסולה בחודש אפריל הקרוב, שבזכות 63,000 התורמים, הצליח הפרויקט לגייס סכום של 8.6 מיליון דולר, הנחשב לאחד הפרויקטים המצליחים בקיקרסטרטר.

וידאו: פתיחת קופסה של ג'וליה אורמן, מקימת המיזם

ועוד וידאו של אחד המפתחים

>> 84 אחוז מהפרויקטים בקיקסטרטר מפספסים את תאריך היעד
>> פרויקט קיקסטארטר: PhoneJoy ג'ויסטיק אלחוטי מתכוונן לסמארטפונים
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.