מפתחי OUYA, קונסולת המשחקים מבוססת אנדרואיד שהוכרזה לפני כחודש וכבר הצליחה לגייס כ-5.5 מיליון דולרים, הכריזו על שיתוף פעולה עם שירות אחר בעולם הגיימינג שהתחיל עוד הרבה לפני שאפל וגוגל בכלל חשבו על ענן משלהן – OnLive.

OnLive הוא שירות שהוכרז בשנה שעברה שמאפשר לשחקנים להריץ משחקים דרך הענן, זאת אומרת שתוכלו לקנות משחק משרתי החברה ולשחק אותו על מחשב ישן כל עוד יש ברשותכם חיבור אינטרנט מהיר. זה פשוט: המחשב מעביר את הפעולות לשרתי החברה, שם למעשה רץ המשחק, כאשר אליכם מגיעה בחזרה רק התמונה של מה שמתרחש על המסך.

אז, מה לגביי משחקים? לחברה יש כבר כמה וכמה יחסים עם חברות גדולות והיא מבטיחה מבול של משחקים. רוברט בוולינג, האדם שמאחורי סדרת המשחקים המצליחה Call of Duty, הבטיח להביא כמה משחקים באופן בלעדי ל-OUYA, הבטחה גדולה מאיש חשוב אשר אמורה לגרום לעוד אלפי לקוחות לצאת ולרכוש את הקונסולה, בתקווה שאכן משחק מסדרת Call of Duty יגיע אליה או יפותח באופן בלעדי עבורה. עוד בונוס שמציעה OnLive לרוכשי הקונסולה הוא שיוכלו להוריד דמו של כמעט כל משחק שמוצע בספריית המשחקים הרחבה של OnLive, ולהתנסות בו במשך כ-30 דקות. אם אהבו אותו, יוכלו המשתמשים לקנות אותו ולהמשיך בדיוק מאיפה שעצרו בדמו.

ואם החדשות הללו לא מספיקות לכם, נספר לכם שהחברה המפתחת חשפה את מראה הקונסולה, השלט, ומערכת ההפעלה (תמונות במקור). המעצבים עדיין לא בטוחים שאלו הם התוצרים הסופיים, והם מביעים ספקות בעיקר בעניין השלט: "אנחנו עדיין מנסים להחליט על הכפתורים, נכון לעכשיו, 'תקענו' כמה עיגולים בצבעים", הם אומרים, "אל תדאגו, לא נעזוב את עברי הצבעים". כמו כן, היה חשוב לחברה להדגיש שאת השלט ניתן להחזיק בקלות בכל יד.

קרא עוד:  ג'אברה הורידה מחירים לדגמים מובילים בישראל

ללא ספק, זהו צעד מבורך. כיום, כשלכל חברה יש ענן משלה אותו היא מציעה למשתמשים, אין ספק שגם החברות החדשות צריכות אחד כזה. זו אמנם הפתעה שבאה מוקדם מידי, שכן לא היינו מצפים לצעד פזיז שכזה מחברה שטרם קיבעה את מקומה בשוק, אך יפה שעה אחת קודם. (מקור)