עושה הסטוריה: OUYA

מיזם ה-OUYA (או-יה), קונסולת הגיימינג הראשונה המבוססת אנדרואיד יוצאת לדרך. באתר Kickstarter הסתיים אמש המימון לפרויקט אשר דרש בתחילה $950,000, והצליח לסחוף אחריו עשרות אלפי מתעניינים שהשקיעו והגיעו יחדיו ל-8.6 מיליון דולר. כ-63,416 גולשים מרחבי העולם השתתפו במימון החברתי של הפרויקט אשר הבטיח קונסולת משחקים מבוססת אנדרואיד עם בקר ייעודי ב-$99, ואפשר בהחלט לומר שהצליח להם.

מי שפספס ובכל זאת רוצה להזמין את הקונסולה, יכול לעשות זאת כעת באתר שנפתח להזמנה מוקדמת בכתובת ouya.tv ומחירו לא השתנה, וחבילה של קונסולה כולל בקר ומשלוח ארצה תעלה $119 בלבד וניתן להוסיף בקרים נוספים בעלות של $30 לבקר. אם הכל ילך לפי התכנון, הצפי המיועד למשלוח הוא בחודש אפריל 2013, כחודש לאחר שהממנים הראשונים של הפרויקט יקבלו את הקונסולות שלהם.

המפרט של הקונסולה כולל נכון להיום מעבד מרובע-ליבה Tegra 3 של NVIDIA, זיכרון RAM בנפח 1GB, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 8GB, כניסת רשת, כניסת USB 2.0, יציאת HDMI וכמובן קישוריות בלוטות' ו-WiFi. אבל המפרט אינו שלם ללא המשחקים, והצוות של OUYA עמל להביא מספר כותרים פופולרים כמו Final Fantasy III ו-Human Element וכן שיתופי פעולה כמו OnLive, שירות הגיימינג און ליין למשחקים ברשת וגם XBMC, יישום מדיה סנטר עשיר.

כעת נותר להמתין ולראות האם OUYA תספק את הסחורה כפי שהבטיחה והמיזם הגדול לא יהפוך לכישלון והפסדים לעשרות אלפי משקיעים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.