שעון LG Watch Style

לאחר דחיה של מספר חודשים, סופסוף גוגל (Google) השיקה את Android Wear 2.0, הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה למוצרים לבישים. גרסה 2.0 מהווה את השינוי הגדול ביותר שנעשה בפלטפורמה מאז השקתה לראשונה לפני שלוש שנים.

וויג'טים במסך הבית

את החידושים במערכת ההפעלה ניתן לראות כבר ממסכי השעון (Watch Face) שהותאמו לגרסה החדשה. אלו מאפשרים להתאים אישית את ה-Complication, מעיין וידג'טים המציגים מידע ונתונים שונים כמו עדכוני מזג אוויר, מד צעדים, תזכורות מלוח השנה, קיצור דרך לאיש קשר מועדף ועוד. עיצובי שעונים שונים שיוצעו להורדה יתמכו בהתאמה אישית מלאה, בהתאם לצורך המשתמש. את מסכי השעון ניתן להחליף בקלות על ידי שימוש במחווה של גרירה מימן לשמאל של מסך השעון, המציג את גלריית מסכי השעון המותקנים.Android Wear 2.0 Watch Face

Android Wear 2.0 מביאה עימה גם רענון עיצובי לממשק המשתמש. במרבית המסכים הוחלף הרקע הלבן ברקע כהה, דבר שיוביל לחיסכון בחיי הסוללה לשעונים בעלי מסך AMOLED והניווט ברשימת היישומים המותקנים בשעונים בעלי מסך עגול יוצג בצורת קרוסלה. כמו-כן, תומכת מערכת ההפעלה בשעונים בעלי חוגת ניווט, המאפשר לעבור בין מסכי השעון על ידי סיבוב של הכפתור, כפי שקיים בשעוני Apple Watch או Gear S2/3.

העוזרת של גוגל

Google Assistent, העוזרת החכמה של גוגל שהוצגה יחד עם זוג מכשירי ה-Pixel באופן בלעדי, מגיעה גם היא אל המסך הקטן. על ידי שימוש בצמד המילים "OK Google" ניתן לבקש בשפה טבעית לבצע פעולות שונות כמו שליחת הודעות כתובת, מציאת מידע, קביעת תזכורות ועוד. העוזרת החדשה מחליפה את Google Now, אשר תוכל לספק כעת מידע רב יותר ולהבין שפה טבעית.

קרא עוד:  שוברת גבולות: שאומי תשיק טלפון עם 16 גיגה-בייט זיכרון

השעון הפך עצמאי

שעוני Android Wear 2.0 אף תלויים פחות במכשיר הטלפון הנייד. עד כה, כדי להתקין אפליקציות במערכת, היה צורך לעשות זאת דרך מכשיר הטלפון ואלו לא עבדו לרוב ללא חיבור רציף למכשיר. כעת גוגל מביאה את חנות הפליי סטור (Google Play Store) אל המסך הקטן ומאפשרת להוריד אפליקציות מלאות אל השעון גם מבלי לעבור דרך הטלפון. אפשרות זו תאפשר לראשונה גם לבעלי מכשירי iPhone להשתמש במלוא היכולות של שעוני Android Wear.

כחלק מהעצמאות שיקבלו השעונים שיריצו את מערכת ההפעלה החדשה, אלו יוכלו להגיב להתראות ולהקליד לא רק באמצעות הכתבה קולית אלא גם באמצעות מקלדת QWERTY מלאה עם תמיכה בהקלדה בהחלקה וחיזוי מילים לצד תמיכה בזיהוי כתב על המסך.

screen-2

לשלם מהשעון

שירות התשלומים שהשיקה גוגל אשתקד, Android Pay, מגיעה גם לשעונים החכמים. אלו אשר תומכים בתקשורת NFC יאפשרו לבצע תשלום מול מסופונים ישירות בקופה, מבלי הצורך להוציא את הטלפון מהכיס. כמובן, שנדרשת גם הגדרת אמצעי התשלום מראש וכן פריסה בחנויות, מה שקיים בארה"ב ובאירופה אך עדיין לא בישראל.

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה זמינה תחילה על גבי שעוני ה-Watch Sport ו-Watch Style של LG שהושקו ביחד עם מערכת ההפעלה, אך דגמים ישנים יותר יזכו לקבל את העדכון לגרסה החדשה כמו: הדור השני של שעוני ה-Moto 360, שעוני ה-ZenWatch, שעון ה-Watch R ו-Watch Urban של LG ועוד, כבר בשבועות הקרובים.

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש