מפות נוקיה (Nokia Maps) כבר רצות במכשירי ה-Windows Phone מאז הצטרפותה של החברה בשנה שעברה, אך בקרוב, נוקיה תביא את שירות המפות גם לפלטפורמות נוספות הכולל את ה-iOS, אנדרואיד ואף Firefox OS. הכירו את Nokia HERE, שירות המפות החינמי של נוקיה המחודש.

המפות נשארו כמעט כפי שהיו, אבל עם מספר פיצ’רים חדשים ובניהם מפות בתלת מימד עם אפשרות לצפות בנוף ממעוף הציפור, הטרנד החם היום בדומה למפות אפל (שאגב מגיע מאותה חברה, C3). בנוסף ישנה אפשרות לשמירת מועדפים (Collections), וכן אפשרויות חברתיות כמו יצירת מפה אישית (Map Creator), עריכת המפה, הוספת הערות ותיקון טעויות שיכולות גם להגיע למפות הרשמיות.

המפות החדשות עובדות במקביל עם שירותי ענן ועם הנתונים שבמכשיר ובנוקיה אומרים כי זה מאפשר לספק מפות מעודכנות לצד תעבורת נתונים נמוכה, אולם עדיין ישנה אפשרות להוריד ולשמור את המפות לשימוש באופן בלתי מקוון. כמובן שאפשרות הניווט תהיה כחלק בלתי נפרד מהמפות וגם ישנם דיווחי תנועה חיים, בינתיים רק בגרסת iOS, וישנה גם גרסת רשת דרך האתר HERE.net.

Nokia HERE יושק בקרוב מאוד בחנויות האפליקציות של אנדרואיד ו-iOS, וכבר קיימת בחלקה במערכת ה-Firefox OS. בישראל נציין כי המפות לא כוללות רחובות, ובהצגת הלומיה 920 בישראל אמרו יורוקום כי זה יקרה “בקרוב”.

>> הסינים מקבלים יותר: לומיה 920 חזק יותר