יורוקום, נציגת נוקיה בישראל מציגה בארץ את זוג מכשירי ה-Windows Phone 8 החדשים, הלומיה 920 והלומיה 820 אשר הוכרזו לאחרונה ומגיעים עם תמיכה מלאה בעברית. המכשירים החדשים מהווים את מוצרי הדגל של החברה, אשר מקווה לחזור למרכז העניינים, וגם כאן בארץ זוהי ההשקה הראשונה למכשירי סמארטפון תוצרת החברה הפינית מזה כשנתיים.

מתחרים אמיתיים
נוקיה מכוונת את המכשירים לתחרות אל מול אנדרואיד ואפל, כאשר מכשיר הדגל הוא המושקע ביותר שהחברה מייצרת כיום ועומד בסטנדרט גבוה. הלומיה 920 מרכז לא מעט טכנולוגיה, כך הוא מציג לראשונה את טכנולוגיית הצילום PureView, זאת הקיימת במצלפון ה-Nokia 808. הוא מבוסס על מעבד Snapdragon S4 כפול ליבה 1.5GHz עם 1GB RAM ובעל מסך 4.5 אינצ’ מסוג Gorilla Glass ברזולוציה 1280×760 בצפיפות פיקסלים של 336ppi, שבנוקיה גאים לומר כי הוא כה רגיש, אשר הוא מסוגל לעבוד גם עם כפפות. עיצוב המכשיר זהה לדורות הקודמים ומיוצר מיחידה אחד חזקה (Unibody) מפוליקורבנט והמוטיב המרכזי בעיצוב הם הצבעים הרבים.

בחברה מתפארים במיוחד במצלמת ה-8 מגה פיקסל, הראשונה להגיע עם מייצב תמונה אופטי המשולב בחיישן של Carl Zeiss. לדברי החברה, מדובר במצלמה המהירה ביותר בשוק המסוגלת לצלם 45 תמונות בשנייה וכוללת תכונות נוספות כדגומת איחוד צילומים במקביל לתמונה אחת, צילום פנורמה המתבצע באופן אוטומטי, Smart Shot המאפשר לבחור את התמונה הטובה ביותר בעת צילום של אנשים ו-Cinemagraph היוצרת אנימציית GIF לאובייקט ספציפי בתמונה (כדוגמת הסרטון הזה) ועוד. צילום הוידאו הוא באיכות 1080p וכולל  3 מיקרופונים פנימיים המאפשרים לצלם וידאו באיכות סאונד גבוהה.

קרא עוד:  הדלפה: Galaxy S20 Ultra ייראה שונה מהאחרים בסדרה

מערכת ה-Windows Phone 8 מגיעה עם שלל שירותי נוקיה הכוללים בין היתר את  Nokia Maps לניווט פנייה-אחר-פנייה כשמפות ישראל יגיעו בהמשך , Nokia Lance המציג בתי עסק ישירות על המפה מסביבונו בסיוע המצלמה (מציאות רבודה) ומספק מידע אודות מוקדי ענין בהתאם למיקום ונותן את כל המידע הרלוונטי אודות אותו מוקד כולל מפת הגעה, וכן חנות אפליקציות הכוללת כ-120 אלף אפליקציות שונות.

בחברה מדגישים בעיקר את היכולות הארגוניות של מכשירי Windows Phone 8, כשהם מגיעים עם אינטגרציה של שרת דואר ארגוני (Exchange), חבילת האופיס מלאה, ודפדפן האינטרנט אקספלורר 10 (עוד ממאפייני Windows Phone 8, ניתן לקרוא בפוסט השקת המערכת).

תקשורת ה-NFC משתלבת עם אביזרי נוקיה כדוגמת הרמקול הנייד ועל ידי קירוב המכשיר לאביזר הוא מתממשק אליו ללא מגע, מתחיל לנגן אוטומטית ומבצע זיווג Bluetooth לתקשורת האלחוטית. ישנו גם מטען אלחוטי כמשטח הטענה עליו מניחים את המכשיר והוא נטען וכן אביזרים נוספים.

לומיה 820
מכשיר הלומיה 820 הוא קטן יותר בהשוואה ל-920 וגודלו של המסך הוא 4.3 אינצ’ ברזולוציה 800×480. עיצובו מעט שונה המאפשר להחליף פאנלים בצבעים שונים. הוא מגיע עם אותו מעבד כפול ליבה, תקשורת NFC ו-GPS, כאשר המצלמה עדיין 8 מגה פיקסל אולם ללא מייצב אופטי פנימי.

ואולם בישראל המכשירים לא יגיעו מהר כפי שקיווינו, אלא הם יושקו בסוף השנה הנוכחית – תחילת ינואר, זמן רב לאחר השקת המכשירים של HTC וסמסונג בישראל. סדרת הלומיה צפויה להגיע לכל שלושת המפעילות הגדולות ובהמשך גם לשוק החופשי.

קרא עוד:  הגיע לישראל: Galaxy A51 החל להימכר ב-1,499 שקלים

נוקיה עד לפני שנתיים הייתה נחשבת ליצרנית המובילה בתחום הסמארטפונים, אך עם הגעת מכשירי האייפון והאנדרואיד וחוסר היענות מצידה לשוק, גרם לה לירידה חזקה בתחום. גם בארץ נוקיה הייתה מהמובילות בתחום הסלולר, אולם מאז כניסת החברה למכשירי ה-Windows Phone לא הושק אף מכשיר בשל חוסר התמיכה בעברית בגרסאות הקודמות. כעת מקווים ביורוקום לחזור בחזרה לשוק ולהוות תחרות אמיתי למכשירי הסמארטפונים של המתחרים.

וידאו: הצצה ראשונה למכשיר הלומיה 920