מגוון המכשירים שהציגה נוקיה (Nokia) בתערוכה בברצלונה מיועדים לשוק הביניים ומטה, דבר שגרם לרבים להתאכזב עקב הציפייה לראות מהיצרנית המחודשת מכשיר דגל חדש. על פי הדיווחים האחרונים, צפויה HMD Global, להציג שני דגמים חדשים תחת השם Nokia 8.

השמועות טוענות כי ההבדלים בין דגמי Nokia 8 יתרכזו סביב המסך ויציעו גדלים שונים של 5 ו-5.5 אינץ' תחת מפרט זהה, כפי שיצרניות רבות נוהגות להשיק לאחרונה. מלבד זאת דווח כי צמד דגמי Nokia 8 החדשים יכללו את מערכת על שבב Snapdragon 835, לצד זיכרון עבודה בנפח 4 או 6 ג'יגה-בייט בהתאם לגודל המסך, זאת בנוסף לנפח האחסון של 64 או 128 ג'יגה-בייט. פרט מעניין נוסף הוא המצלמות, כשאלו יציעו מערך צילום כפול עם חיישן באבחנה של 23 מגה-פיקסל (לפחות במכשיר הגדול מבין השניים) אם כי לא תחת המותג PureView השייך לנוקיה.

המכשירים צפויים לצאת בסביבות חודשי מאי או יוני, אז לערך מערכת ה-Snapdragon 835 כבר תהיה זמינה בשוק לאחר שתוטמע תחילה במכשיר ה-Galaxy S8 (גלקסי אס 8), ובהמשך ב-Xperia XZ Premium של סוני (Sony) שיושק בסביבות חודש יוני – אז יחל גל הייצור השני של המערכת.

המחירים, אם תהיתם, צפויים להיות בהתאם למכשירי דגל: Nokia 8 הגדול מבין השניים יישא מחיר של 650 דולרים, בעוד הדגם הקטן יותר צפוי להימכר במחיר של 579 דולרים.

כזכור, נוקיה הציגה שלושה מכשירים בתערוכת MWC 2017 האחרונה המבוססים על מערכת האנדרואיד בתוספת נוסטלגיה אחת. האחד, החזק ביותר, Nokia 6 בגודל 5.5 אינץ' שכבר הופץ לפני מספר שבועות בסין, Nokia 5 ו-Nokia 3 בגדלי 5.2 ו-5 אינץ' בהתאמה וכן גרסה מחודשת ל-Nokia 3310 המיתולוגי.

קרא עוד:  לא רוצים מלמעלה? באופו עובדים על מצלמה קופצת מהצד