התחייה המחודשת של נוקיה (Nokia) תחת היצרנית HMD, עוררה סקרנות רבה בתערוכת MWC 2017 שנערכת בימים אלה בברצלונה. החברה הכריזה על Nokia 3 ו-Nokia 5 והציגה שוב את Nokia 6, ואנחנו לקחנו את שלושתם כדי לבדוק כיצד נראים המכשירים שאמורים לסמן את יריית הפתיחה ואת החזרה לחיים של המותג

Nokia 3: תג מחיר שמחמיא למפרט

תחילה התנסינו ב-Nokia 3, המכשיר הזול במשפחה החדשה. למרות שזהו המכשיר בעל תג המחיר הנמוך ביותר, שנע סביב ה-130 יורו, הוא אינו מרגיש זול – מסגרת המתכת המקיפה את המכשיר וגב הפוליקרבונט אינם מקנים לו תחושה זולה. למכשיר קו עיצוב נקי במיוחד המזכיר במעט את ליין מכשירי ה-Lumia (לומיה), אבל אולי זה רק מדמיוננו.

ה-'פשרות' שהחברה ביצעה באות לידי ביטוי במפרט הטכני והמסך בגודל 5 אינץ׳ בעל אבחנה של 720×1280 פיקסלים בלבד ובכל זאת אין הוא נראה מטושטש או פחות חד באופן מורגש ממסכים באבחנה של 1080p. נראה כי ב-HMD עשו שימוש בפאנל איכותי והצבעים לא נראו דהויים. החיסרון היחיד שהצלחנו להרגיש בו הוא באיכות המצלמה ולמרות שאולם הכנסים היה מואר מצלמת ה-8 מגה פיקסל לכדה תמונות עם רעש דיגיטלי ניכר.

התגובתיות של המכשיר והניווט בין המסכים השונים בוצע במהירות ולא הבחנו באיטיות, כשהמעבד האחראי הוא Mediatek MT6737 מתומן הליבות במהירות 1.4 ג׳יגה הרץ. עם זאת, מדובר בשבב חלש יחסית שאינו מתאים למשחקים עתירי גרפיקה.

Nokia 5 ו-Nokia 6: פרימיום לכל כיס

האחים הגדולים והחזקים יותר במשפחה הם מכשירי ה-Nokia 5 ו-Nokia 6 בעלי המסכים בגודל 5.2 ו-5.5 אינץ' וזיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט ו-3 ג'יגה-בייט, בהתאמה. לשני המכשירים גוף עשוי מתכת המקנה הרגשה יוקרתית כשאוחזים בהם. אהבנו במיוחד את העיצוב של ה-Nokia 6 בצבע הברונזה בו הקצוות המשוננות של מסגרת האלומיניום המקיפה את המכשיר היו בגימור כסוף מבריק אשר גורם למכשיר לבלוט. את ה-Nokia 6 ניתן למצוא גם במהדורה בצבע שחור בוהק המציעה זיכרון עבודה בנפח מוגדל של 4 ג׳יגה-בייט.

קרא עוד:  גוגל לא מחכה למפעילות, תשיק שירות הודעות מתקדם עבור כל משתמשי אנדרואיד

בזוג המכשירים הללו עשתה HMD שימוש במערכת על שבב Snapdragon 430 מתומן הליבות וגם ב-Nokia 5 ו-Nokia 6 התרשמנו כי ההפעלה של יישומים שונים ושיטוט בתפריטים נעשה במהירות.

מכשירים אלו מסמנים את המעבר של נוקיה אל אנדרואיד (Android), מערכת ההפעלה הניידת של גוגל (Google). שמחנו לגלות שהיצרנית לא ביצעה התאמות לממשק המשתמש ונראה כי המכשירים צויידו באנדרואיד נוגט העדכנית ביותר – גרסה 7.1.1. למעט מספר אפליקציות מובנות כמו המצלמה, מערכת ההפעלה הייתה נקייה כשאפילו המשגר היה זהה לזה שניתן למצוא במכשירי ה-Pixel (פיקסל).

Nokia 5 ו-Nokia 6 יוצעו לרכישה במחירים שמתחילים מ-180 ו-230 יורו בהתאמה, לפני מיסים.

על פניו, נראה כי נוקיה המתחדשת עשתה צעד גדול כדי לחזור למרכז העניינים ועם המכשירים החדשים בהחלט יש לה במה להתגאות. האיכות והגימור ברמה גבוהה והתחושה הכללית כי מדובר במוצר איכותי שלא נופל מהמתחרות ועם שם מותג שמזכיר רק דברים טובים.