המותג 'נוקיה' (Nokia) הצליח לגנוב את תשומת הלב בקונגרס הסלולר, כשהיצרנית HMD, במה שנראה כמו מהלך שיווק גאוני, הכריזה על גרסה מחודשת של Nokia 3310, המכשיר המיתולוגי ואולי הכי ידוע של החברה.

מדובר במכשיר טלפון פשוט, בלי ליווי של חנות אפליקציות ענפה, ובכל זאת הוא הצליח לשבות את ליבנו ואת ליבם של הבאים למתחם של HMD שהצטופפו סביב השולחן בו היה ניתן היה לראות ולגעת בנוסטלגיה.

כשאחזנו ב-3310 במהדורת 2017 לראשונה לא יכולנו שלא להיזכר באותו מכשיר מוצלח שנוקיה השיקה בתחילת שנות ה-2000. HMD עשתה עבודה מצוינת בביצוע מתיחת פנים למכשיר, תוך שמירה על אותם מאפייני עיצוב שהיו אהובים כל-כך: שילוב של פלסטיק בשני צבעים, כפתורים גדולים ומעוגלים וממדים שכמעט זהים למכשיר המקורי למעט העובדה שהמכשיר במהדורה החדשה דק בחצי מקודמו. למרות זאת הוא מציע זמן סוללה של 22 שעות וכמעט חודש של זמן המתנה, זאת לעומת 55 שעות המתנה ו-2 וחצי שעות שיחה שהציע המכשיר המקורי.

במכשיר מותקן, כמובן, גם משחק הסנייק אבל בגרסה מודרנית וצבעונית. אך התאכזבנו לגלות כי HMD שכחו לגמרי ממשחק החלליות Space Impact שראה אור לראשונה במכשיר הקלסי.

הגרסה של 2017 מציעה 'חידושים מודרניים' בדמות מסך צבעוני בגודל 2.4 אינץ׳ באבחנה של 240×320 פיקסלים, וכפי שניתן לראות, אלו גדולים ובולטים. המצלמה האחורית, באבחנה של 2 מגה-פיקסל, היא כמובן לא כזו שהיינו מתגאים לצלם אתה תמונות ולהעלות אותן לפייסבוק (Facebook).

קרא עוד:  בעלי OnePlus 7? אלה טיפים והטריקים שאתם חייבים להכיר

בדומה לגרסה המקורית ה-3310 יוצע למכירה בשלל צבעים: אפור, צהוב או כתום ו-HMD אף הגדילה לעשות והיא תשיק מכשיר בצבע כחול כהה, מחווה לדגם המקורי. המכשיר יוצע למכירה ברבעון הראשון של 2017 במחיר של 50 יורו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.