אומרים שסוללות של סמאטרפונים הן רכיב עדין שצריך להתייחס אליו בכבוד – לא לחמם אותן יותר מדי, לא לחבר אותן למקור מתח לא מתאים ולא להפיל את המכשיר מחשש שהן ייסדקו וידלפו החוצה. למשתמשי G3 של חברת LG, מתברר, אסור גם להטעין אותן. בכלל.

גולש ב-Reddit העלה תמונות של הסמארטפון של אחותו, יותר נכון שאריות של הטלפון לאחר שהתקלח באש בזמן טעינה שגרתית, פוצץ לעצמו את הסוללה ויצר חור שרוף בדמות המכשיר על גבי המיטה. "שמנו לב לעשן גדול שיוצא מהחדר שלה", הוא כותב, "וכשהגענו למקום שקלנו להשתמש במטף אש, אבל הסוללה שרפה במהירות חור שלם במזרן שהיינו פשוט חייבים להשליך אותו החוצה".

בתמונות שהספיק לצלם רגע לפני אפשר לראות את המכשיר המעושן, ולאחר מכן את החור המרובע שהשאיר על המזרון, ואת שאריות הסוללה השרופה. הבחור מדגיש שלא מדובר בסוללה צד שלישי, ושהמכשיר לא הוטען מתחת לכרית או שמיכה. "קראתי דיווחים על התחממות יתר של המכשיר בגלל חריץ הטעינה", הוא כותב, "וגם שמעתי שחלק מכבלי ההטענה יוצרים סכנה, אבל אפשר לראות בבירור שבעיקר הבטריה הושפעה".

LG לא לבד: זה בהחלט לא המקרה הראשון השנה של סמארטפון מתפוצץ. באוקטובר האחרון דיווחה סטודנטית קנדית שה-Samsung Galaxy Ace שלה התפוצץ על המיטה שלה בזמן שישנה, למרות שאפילו לא היה בטעינה. סמסונג, אגב, טענה אז שהסוללה שהייתה בסמארטפון לא הייתה מקורית. באותו החודש אף הודיעה סמסונג כי היא מחליפה סוללות לכל מי שהתנסה בבעיות עם ההטענה של ה-Galaxy S4, לאחר שנרשמו מספר דיווחים על שריפות רנדומליות של המכשיר וסוללות שהתרוקנו למרות שכלל לא היו בשימוש.