באותו שבוע בו משיקה וואווי (Huawei) מחדש את P30 Lite, המכשיר האחרון שלה המגיע עם גרסה מלאה של אנדרואיד כולל גישה לשירותי גוגל (Google), מגיעה גם תזכורת לכך שהחברה לא נותנת לחרם האמריקאי להפריע לה להשיק מכשירים חדשים. היום פורסמו באתרים 91mobiles ו-Android Headlines תמונות הדמיה חדשות של P40 ו-P40 Pro, צמד המכשירים שצפויים לפי השמועות להיחשף באירוע שיתקיים בפריז ב-26 במרץ.

התמונות החדשות כוללות מספר פרטים שלא הופיעו באלו שהודלפו בחודש שעבר, כאשר הגילויים העיקריים הם לגבי מערכי הצילום: באחוריהם של המכשירים ניתן לראות את מערכי הצילום, ועתה נראה כי ל-P40 שלושה חיישנים ול-P40 Pro ארבעה חיישנים, כאשר בשניהם מגלה לוגו לייקה (Leica) כי שיתוף הפעולה של החברה הסינית עם יצרנית העדשות הגרמנית ממשיך. מהצד השני, מלפנים ניתן עתה לראות כי לשתי גרסאות המכשיר יש חרירים אליפטיים לזוג מצלמות קדמיות.

Huawei P40 Pro colorways leak

צורתו של P40 Pro מעוגלת יותר מזו של P40, וייתכן כי המסך שלו יהיה קמור מעט בכל הצדדים. גדלי המסך לא ידועים, אך הדיווחים מדברים על מעט יותר מ-6 אינץ' למכשיר הקטן יותר ומעל 6.5 אינץ' לגרסה היקרה יותר.

פרט נוסף שניתן לראות בתמונות הוא כי בשתי הגרסאות נמצאים כל הפתחים מלמטה – שקע USB-C לטעינה וחיבור אביזרים, רמקול ומגירה לכרטיס SIM ואולי גם לכרטיס זיכרון microSD. שקע אוזניות לא נמצא באף אחת מהגרסאות.

פרטים נוספים, שלא מופיעים בתמונות אך נחשבים להימורים בטוחים, כוללים מעבד Kirin 990, זיכרון בנפח עד 12 גיגה-בייט, אחסון בנפח עד 512 גיגה-בייט, עדשת פריסקופ עם זום 10x בגרסת הפרו וזמינות בצבעים שחור, לבן, זהב, כסף וכחול.

הפרט היחיד שבטוח ב-100% הוא כי P40 ו-P40 Pro יגיעו, לפחות בשלב הראשון, עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 ללא גישה לשירותי גוגל. רק אם יוסר בקרוב החרם האמריקאי על וואווי יש סיכוי שהרוכשים יקבלו אותו עם גרסה 'רגילה' של מערכת ההפעלה.