לפני מספר חודשים, הכריזה וואווי (Huawei) כי היא "משיקה מחדש" את דגם ה-P30 Pro, בגרסה משופרת שאינה אלא ניסיון לחמוק מהחרם שהוטל עליה – התקף לגבי מכשירים חדשים, אך לא לגבי דגמים שכבר הגיעו לשוק. כעת היצרנית הסינית מנסה זאת שוב, עם ה-P30 Lite New Edition, "חידוש" למכשיר שאותו השיקה בתחילת 2019. מאחר ומבחינת וואווי לא מדובר במכשיר חדש, יכולה החברה להשיק אותו עם האפליקציות הרשמיות של גוגל (Google).

גם הפעם, הדגם המחודש נראה חיצונית זהה לחלוטין למהדורה המקורית, ואפילו מגיע באותם הצבעים (שחור, לבן, כחול וקריסטל). גם מפרט החומרה נותר ברובו זהה, עם אותו המעבד (Kirin 710), אותו מסך LCD בגודל 6.15 אינץ' וברזולוציה של 1080X2312, מערך צילום זהה (48 מגה-פיקסל, 8 ו-2 מגה-פיקסל מאחור, ו-32 מגה-פיקסל מלפנים), וגם סוללה בנפח זהה של 3,340 מיליאמפר/שעה.

ההבדלים מתמקדים בעדכון למערכת ההפעלה, עדיין אנדרואיד 9 אך עם אפליקציית צילום המצוידת במנגנון אינטליגנציה מלאכותית משופר ונפח זיכרון עבודה גדול יותר של 6 גיגה-בייט בכל הגרסאות לעומת 4 גיגה-בייט בדגם הקודם. כמו כן, ניתן להזמין את המכשיר הפעם עם שטח לאחסון קבצים בנפח 256 גיגה-בייט, בעוד שהדגם המקורי הסתפק ב-128.

ה-P30 Lite New Edition יגיע לחנויות באנגליה השבוע, וצפוי בהמשך לשיווק במדינות נוספות. מחירו עומד על כ-389 דולרים.