בצל המצב הלא ברור שצפוי להשקת ה-Mate 30 ו-Mate X, וואווי (Huawei) הכריזה על P30 Pro, שאותו כידוע היא כבר השיקה לפני מספר חודשים בעולם וזכה אצלנו לביקורת מלאה. הסיבה: ניסיון לחמוק מהחרם האמריקאי על מוצריה שלא מאפשר לה שימוש בשירותי גוגל (Google Services).

מדובר במכשיר זהה ל-P30 Pro שהושק, כלומר אותה החומרה עם אותו המפרט ואפילו השבב שבתוכו Kirin 980 נותר זהה. ההבדל העיקרי הוא בעיצוב החיצוני, שזכה לצבעים מטאליים חדשים בשילוב של מראה מבריק ומט בשני גוונים. מלבד זאת, גם מערכת ההפעלה אנדרואיד מגיעה בגרסה החדשה, Android 10 שהושקה השבוע.

הצעד השנוי במחלוקת נועד כדי שוואווי תוכל להמשיר ולהציע מכשירים עם שירותי גוגל, שכן היא טרם קיבלה אישור רשמי מהממשל להמשיך ולעבוד עם חברות אמריקאיות, אבל החרם לא תקף על מכשירים קיימים. הדבר מציב את Mate 30 בסכנה גדולה לשוק המערבי וכי ככל הנראה הוא יושק רק בסין עם חנויות מקומיות וללא יישומי גוגל.

P30 Pro יציע את אותו המפרט עם מערך צילום הכולל 4 מצלמות כשהראשית היא בעלת חיישן של 40 מגה-פיקסל, כשלצידן מצלמת 20 מגה-פיקסל עם עדשה אולטרה רחבה, חיישן 8 מגה-פיקסל לזום אופטי ולבסוף חיישן רביעי המכונה Time of Flight המספק מדידת מרחק ומיפוי בתלת מימד. המסך של P30 Pro בגודל 6.47 אינץ' מסוג OLED הקמור לצדדים, כאשר בחלקו העליון המגרעת הצטמצמה לכדי טיפה קטנה עבור מצלמת הסלפי בעלת חיישן של 32 מגה-פיקסל.

קרא עוד:  החדש של סמרטיסאן, Nut Pro 3, הוא בכלל של בעלי TikTok

וואווי תשיק את P30 Pro המחודש בהמשך החודש בכל העולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.