הפגיעויות Spectre ו-Meltdown עדיין זכורות היטב ביקום הטכנולוגי שלנו. כזכור מדובר בפגיעויות שהתגלו ברמות שונות, ואף חוזרות, בכל המעבדים כמעט של כל החברות, אינטל (Intel) בעיקר אך גם ב-AMD וב-ARM שאפשרו להאקרים לגשת לפרטים אישיים במחשב תוך ניצול אמצעי ההגנה עצמם המשולבים במעבדים.

הבעיה הזו, שנמשכה זמן רב, גררה גם גל של עדכוני תוכנה בכל רחבי השוק, ממערכות הפעלה ועד תוכנות מסוימות, וגם במוזילה (Mozilla) שחררו טלאים כדי לסגור חורים אפשריים בעת השימוש ב-Firefox.

אבל במוזילה לא עצרו שם, ועכשיו עסוקים בארגון בפרויקט חדש בשם Project Fission שמטרתו לבנות מחדש את Firefox, או לפחות לשפץ את הדפדפן באופן יסודי, כדי למנוע אפשרות שפגיעויות כאלה יוכלו לפגוע בגולשים באינטרנט באמצעות Firefox, גם אם הן יתגלו רק בעתיד.

המטרה, כאמורה, היא להפוך את הדפדפן לסביבה בטוחה יותר, והגרסה הראשונית שלו אמורה לצוץ ברשת כנראה עוד לפני סוף פברואר. מדובר בעוד צעד בו מבקש הארגון לחזק את ההגנה על הדפדפן אחרי צעדים כמו ביטול הפרויקט Test Pilot, אספקת המלצות לגבי תוספים בטוחים לשימוש ועוד.

"אנחנו רוצים לבנות דפדפן שלא רק שיהיה בטוח כנגד פגיעויות ידועות, אלא שגם יכיל שכבות הגנה פנימית כנגד פגיעויות פוטנציאליות בעתיד", מסר הארגון בפוסט.