כבר זה מספר שבועות שעולם החומרה עוסק בפרצות האבטחה החמורות שהתגלו כי קיימים כמעט בכל סוגי המעבדים כיום, בין אם אלו של אינטל (Intel) של AMD וגם ARM. עם זאת ולמרות הטענות של חלק מהיצרניות על שחרור טלאים לטיפול בבעיה, האקרים כבר מנצלים את פרצות האבטחה ולפי חוקרי אבטחה מחברת פורטינט (Fortinet) התגלו מאות תוכנות זדוניות (malware) שכאלה המסתובבים ברשת.

בשלושת השבועות האחרונים נתגלו מעל 130 תוכנות זדוניות והערכות כי ישנם עוד כמה עשרות נוספות שעדיין לא נחשפו. אלה מנצלות את פרצת האבטחה בניסיון לדלות מידע על המשתמש ולנצל את משאבי המכשיר לשימושים שונים. ההנחה כי רוב המשתמשים כלל לא ביצעו פעולה מונעת והגנו על המערכות שלהם.

הבעיה כיום חמורה עוד יותר שכן עדיין לכל הפרצות יש פתרון, ורק בשבוע שעבר אינטל ביקשה ממשתמשים שלא להתקין את טלאי האבטחה בשל תקלה הגורמת להפעלה מחדש של המחשב. מלבד זאת, ספק אם יצרניות החומרה כלל ישחררו עדכונים למחשבים שלא יוצרו מהשנתיים האחרונות, מה שישאיר מיליוני משתמשים חשופים.

הפתרון המיידי לדברי פורטינט הוא להשתמש באנטי-וירוס עדכני, אשר מסוגל לזהות חלק מחתימות החדשות של התוכנות הזדוניות שנתגלו. בעיקר מדובר על מחשבים מבוססי Windows ו-Linux, אבל גם טלפונים חכמים אינם חפים מפגיעה. כך או כך מדובר רק בפלסטר ולא בפתרון מלא, שיגיע רק בדור הבא של השבבים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.