ארגון מוזילה (Mozilla) הכריז על השקה רשמית של שירות שיתוף הקבצים המוצפנים Firefox Send, שהחל כניסוי לפני כשנה וחצי.

השירות החינמי מיועד לאפשר לגולשים לשתף קבצים ממכשיריהם ללא צורך בהתקנת תוכנות, הרשמה לשירותים או הסתמכות על שרתים של חברות שעשויות לשמור כל קובץ שמועלה אליהן ולתת לרשויות, ואולי אף למנגנוני התאמת פרסומות, גישה לקבצים הללו.

כל קובץ המועלה לשירות מוצפן בעזרת אלגוריתם בעוצמה של 128 ביט, כך שלמוזילה אין יכולת לקרוא אותו. מפתח ההצפנה מצורף לקישור, והמשתמש היוצר את השיתוף יכול לשלוח את הקובץ לכל אדם איתו הוא חפץ לשתפו. בניגוד לשירותי ענן אחרים, במוזילה מתחייבים למחוק את הקובץ לאחר שיפוג התוקף שקבע לו המשתמש. התוקף הזה יכול להיות מספר הורדות מסוים – אחת, שתיים, שלוש, ארבע, חמש, עשרים, חמישים או מאה, או זמן – 5 דקות, שעה, יום או שבוע. זהו השיפור המשמעותי ביותר בשירות מאז גרסת הניסוי הראשונה, בה הקובץ נמחק לאחר הורדה אחת או 24 שעות.

גודל הקבצים להעלאה מוגבל לגיגה-בייט בודד עבור משתמשים אנונימיים, אך מי שמשתמש בחשבון Firefox יוכל להעלות קבצים בנפח של 2.5 גיגה.

השירות מופעל בינתיים בפלטפורמת הענן של גוגל (Google), אך קוד המקור שלו זמין ב-GitHub, כך שכל אחד יכול להוריד אותו וליצור גרסה עצמאית של השירות בשרת המועדף עליו, או אפילו במחשב פרטי. נכון לרגע זה השירות זמין באתר בלבד, החברה ציינה כי בהמשך השבוע תצא אפליקציה ל-Android.

קרא עוד:  חדש ב-Gmail: צירוף מיילים כקובץ להודעה