מוטורולה עדיין לא גיבשה לחלוטין את מדיניותה לגבי חסימה או אי חסימת ה-Bootloader במכשירי האנדרואיד, זאת לעומת HTC שגיבשה שאת החלטתה וגם סמסונג שאף מסייעת למפתחים לעשות זאת.

כפי הנראה, הלחץ עשה את שלו וכי מוטורולה בדרך הנכונה, כך לפי פרסום באתר BrifMobile המדווח כי העדכון החדש של מכשיר ה-Atrix שמוטורולה מתכוונת להשיק כולל בתוכו BootLoader פתוח לחלוטין. העדכון אשר דלף לרשת מחביא בתוכו את הסרת הנעילה של המכשיר ומאפשר הסרה פשוטה מהמכשיר במספר פקודות.

העדכון של מוטורולה ל-Atrix אמור לצאת בחודש הבא כעדכון אוטומטי (OTA) אשר ישדרג את המכשיר לגרסת Android 2.3.3. אמנם גוגל כבר השיקה את גרסה 2.3.4 עם Gtalk, אך לעת עתה משתמש Atrix יסתפקו ברום עם אפשרות להסרת הנעילה.

ה-Bootloader זהו האתחול הראשוני של המכשיר, ומספק את היכולת להחלפת ROMים על גבי מכשירי האנדרואיד. בכדי לבצע פריצת ROOT לצורך התקנת גרסאות ROMים כאלה ואחרים על גבי המכשיר שלנו, אנחנו זקוקים ל-Bootloader פתוח בכדי לעשות זאת.

עדכון: וזה עכשיו רשמי, והנה גם הסבר לכך כיצד לעשות זאת. תתחדשו.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.