סמסונג, שעליה שמענו חדשות טובות ורבות לאחרונה ממשיכה לככב, רצון הלקוח הוא קודש בשביל חברת הענק הקוריאנית והיא יודעת שעל מנת להתקרב יותר למשתמשיה ולספק את חווית השימוש המלאה למכשיר הדגל החדש שלה, ה-Galaxy S II, היא צריכה להיות חברה ידידותית למפתחים השונים של גרסאות רום מבושלות שמותאמות למכשיריה ומחליטה שלא ללכת ראש בראש נגד מפתחים בעולם אלא דווקא לשתף איתם פעולה.

בניגוד למוטורולה ו-HTC (שהתחרטה לבסוף והודיעה שמעתה כל מכשיר שלה יגיע פתוח לגרסאות מפתחים) שלאחרונה לא מגיעות לעמדה ברורה בנוגע לרומים אלו ומתלבטות אם לשחרר או להדק את החבל בנוגע למכשירים שמגיעים נעולים לגרסאות מפתחים זרות של רומים, בסמסונג  הבינו שצריך לעזור לקבוצות המפתחים בתחום כי בסופו של דבר זה מה שעושה את הלקוח שמח ומרוצה.  היה זה גם החזון של גוגל עצמה, עוד מאז שהאנדרואיד ראתה לראשונה אור יום הם שחררו אותה כקוד פתוח, זאת על מנת לאפשר למפתחים שונים להוציא גרסאות מותאמות אישית חוץ מאלו המגיעות עם המכשיר  מבית היצרניות הגדולות, הם הצליחו בענק מאז, לפי דבריו של הוגו ברה, מנהל תחום מוצרי האנדרואיד בחברה, גוגל הפעילה יותר מ-100 מליון מכשירי אנדרואיד בכל העולם מאז השקת הפלטפורמה.

פריצה והתאמה אישית של המכשירים ומערכת האנדרואיד שמותקנת עליהם הפכה כבר מזמן לשגרה ולתעשייה גדולה כשמשתמשים מביני עניין בעלי טלפונים חכמים שמריצים את מערכת האנדרואיד מכל העולם משתמשים בגרסאות מותאמות של הרום מתוצרת מפתחים שונים, הרי שהגרסה המותאמת
היא לרוב מהירה יותר, מציעה יותר אפשרויות חדשות שהיו בלתי אפשריות לפני כן וחוסכת בסוללה לפעמים, מה שהכי חשוב במכשיר שכזה.

קרא עוד:  גוגל ליצרניות: אפשרו למשתמשים לעקוב ולהגביל את זמן השימוש בטלפון

בצעד חריג שלא מקובל בדך כלל, החליטו בסמסונג לספק בחינם מכשירי Galaxy S II  למפתחי CyanogenMod, רום מותאם המבוסס על גרסת האנדרואיד הפתוחה ומשוחרר למספר רב של מכשירים בו זמנית. זוהי אחת הקבוצות הידועות מבין כל השאר שמספקת רומים עם עיצוב מדהים יחד עם תוספות חיוניות,  רשימת המכשירים הנתמכים שלה רק הולכת וגודלת, ואיתה גם כמות המשתמשים שמונה כיום כבר כחצי מליון.  סמסונג הציגה בפניהם עמדה ברורה בעניין הרום העדכני שלהם CM7, הם קיבלו אור ירוק לפתח גרסה רשמית שלו למכשיר הדגל החדש של החברה ה-Galaxy S II. יחד עם הבקשה המפתיעה,
הם המשיכו לעבוד במרץ על המכשירים החדשים שקיבלו ונתנו מוטיבציה גדולה מאוד להמשיך.

בהחלטה זו, סמסונג מבצעת צעד חריג וראשוני, מה שלמיטב ידיעתנו לא עשו יצרניות לפניה, בדרך כלל המכשירים לניסוי ופיתוח נקנים מכספי תרומות של חברי קהילת הפיתוח או מהכסף האישי של המפתחים עצמם. הם מביאים לנו את הרושם של חופשיות מוחלטת בשימוש במכשיריהם ומקבלים בברכה את השימוש של גרסאות מותאמות, מה שיצרניות כמו HTC, Motorola ו-Sony Ericsson צריכות לעשות ולקחת מסמסונג דוגמה.

AtinM ממפתחי הגרסה שיבח והודה לסמסונג בעמוד הטוויטר שלו על המתנה הגדולה.  בציוץ הוא אומר שהוא קיבל את המכשיר מסמסונג כך שהם יוכלו להמשיך לעבוד על ה-CyanogenMod בשבילו. הוא גם הוסיף ואמר שממנו לא תשמעו יותר מילה רעה על סמסונג.  אנחנו בטוחים שגם אם אתם הייתם מקבלים מכשיר מתנה בשויי 3500 ש"ח גם אתם הייתם מסכימים איתו.  עכשיו נותר רק לקוות שהמגמה החדשה של סמסונג, אחת היצרנית מבין הגדולות בעולם למכשירים עם  מערכת האנדרואיד, והתמיכה במפתחים תימשך במכשירי העתיד, אבל ספק גדול כי הפתיחות של המכשיר מאוד תלויה בספקיות הסלולר השונות שיש להן כוח רב בהחלטה איך יימכר המכשיר בסופו של דבר.  בינתיים אנחנו מרוצים מההחלטה ומקווים להמשיך לשמוע רק חדשות טובות מהחברה בעתיד. (מקור)