הטלפון החכם מלווה אותו לאורך שעות רבות במהלך היום, ובשל כך אנחנו משתמשים בו תוך כדי שאנחנו מבצעים פעולות שונות ומגוונות. במקרים מסוימים, ומבלי לשים לכך לב, אנו גם עלולים להזיק לטלפון שלנו. אז ממה כדאי להיזהר? הנה כמה מקרים שרובנו יזדהו איתם.

בתיאבון

מתוקף היותנו בני אדם, אנחנו זקוקים לאכול משהו מפעם לפעם. ואם בעבר היה זה העיתון או הטלוויזיה שמסייעים לנו להעביר את הזמן הזה בנעימים – היום זה הטלפון החכם. עם זאת, לא מומלץ ששאריות האוכל שלכלכו את ידינו יפגשו את מסך המגע. בטח לא כשמדובר בלכלוך שומני שעלול לפגוע במכשיר.

via GIPHY

זהירות בישיבה 1

היכן אתם סוחבים את הטלפון החכם שלכם? בתיק? בכיס? אם אתם אוהבים לשים אותו קרוב אליכם, הקפידו להיזהר כשאתם שמים אותו בכיס האחורי של המכנסיים. אם תתיישבו, בדיוק כשהוא נמצא שם, הוא עלול להינזק. ב-2014 היו אף דיווחים על מכשירי iPhone 6 Plus שהתעקמו כתוצאה מכך.

via GIPHY

זהירות בישיבה 2

מקום נוסף בו אנו מרבים לשבת הוא בית השימוש. לא פעם קיבלנו תלונות מבעלי טלפונים נבוכים שהפילו את המכשירים לאסלה ואלו הפסיקו לעבוד. כדאי לזכור שלא כל המכשירים אטומים בפני מים, וגם כשהם אטומים – לא מומלץ לאתגר אותם בנפילה למקום, שאם נודה באמת, לא נעים כל כך לשלוף אותם משם.

הטעינו נכון

עוד לא המציאו טלפון שלא נדרש להטעין אותו. אז כשאתם בוחרים מטען, חוטי או אלחוטי, חשוב שיעמוד בסטנדרטים מסוימים כדי שלא יפגע בסוללה. מומלץ לבדוק שהמטען מיוצר בחברה מוכרת, שהוא עומד בנתונים החשמליים הזהים למטען המקורי ואם אתם לקוחות אפל – בחלק מהמקרים תצטרכו לרכוש מטען שאושר על ידי החברה. יש לנו גם מדריך לכך.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציע 12 גיגה-בייט זיכרון בכל דגמי Galaxy S20

via GIPHY

לא לוחצים לפני שבודקים

רובנו מוצפים בהודעות טקסט שיווקיות ובמסרים המועברים באמצעות קבוצות בווטסאפ, טלגרם או פייסבוק. לא פעם, מנצלים גורמים זדוניים את הפלטפורמות הללו כדי להדביק אותנו באפליקציות העלולות להזיק למכשיר שלנו. לכן, חשוב שלא להקליק על כל קישור שאתם מקבלים ולבדוק בשבע עיניים אם הייתם אמורים לקבל אותו.

התמונה באדיבות DepositPhotos

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.