כשסוללת הטלפון החכם אוזלת רובנו נכנסים ללחץ. המירוץ אחר מטען, ולו חיבור של המכשיר לשקע רק לכמה דקות, יסיר את איום חוסר הזמינות המרחף מעלינו. לכן, רבים מאיתנו בוחרים לרכוש עוד כמה מטענים שיהיו זמינים עבורנו היכן שנצטרך אותם: אחד לבית, האחר לעבודה, השלישי ברכב וכן הלאה. ריכזנו כמה כללי יסוד בבחירת המטען החוטי הבא שלכם.

כך תדעו להוציא את המטען הישן לגמלאות

לעיתים ישנן סיבות לזרוק את המטען או את כבל הטעינה הישן, גם אם הוא לא נקרע או הושחת. אם מטען לא מספק כראוי את האנרגיה למכשיר, יתכן שישנה תקלה שאינה נראית לעין ולכן תצטרכו לרכוש מטען או כבל טעינה חדש. ניתן לבדוק את ביצועי המטען באמצעות אפליקציות שונות כמו גם מכשור ייעודי. אם המטען לא מספק בין 70 ל-80 אחוזים מהזרם המצויין על גביו, יתכן שישנה בעיה במטען או בכבל ויש להחליפו.

הימנעו ממתאמים מיותרים

מחזיקים מכשיר הכולל מחבר טעינה מסוג Micro-USB? אולי USB Type-C או שמא חיבור Lightning? אמנם השוק מציע מתאמים רבים משיטת חיבור אחת לאחרת, אך כדאי שתרכשו כבל ייעודי הכולל בסופו בדיוק את המחבר שיתאים למכשיר שלכם. שימוש במתאמים לא איכותיים עלול לפגוע במהירות הטעינה ולעיתים הם עלולים להיות פחות בטיחותיים.

מחזיקים במוצרי אפל? בדקו שציוד הטעינה מאושר

אפל טוענת שהיא עושה הכל כדי להגן על הצרכנים ועל כן היא מאפשרת לחבר למוצריה רק ציוד שנבדק ואושר על ידה. המוצרים הללו מקבלים את הסימון MFI=Made for iPhone וכן שבב יחודי שנועד לזהות אותם כמאושרים לחיבור למכשיר, אחרת הוא עלול שלא להיטען. תוכלו לחפש אחר מוצרים מאושרים באתר הבא.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

הקפידו לרכוש כבל טעינה קצר ועבה

ככל USB כולל בתוכו שני חוטים האחראים על תעבורת הנתונים ושניים האחראים על אספקת האנרגיה. ככל שהאחרונים יהיו עבים יותר הם יוכלו להעביר זרם חשמלי גבוה יותר וכך לנצל את מלוא הפוטנציאל של המטען ושל המכשיר הנטען. בדומה לכך, גם כבלים קצרים יהיו בעלי פחות התנגדות. תוכלו לבדוק את הנתונים הללו במפרט הכבל שתזמינו, כשאת עובי החוטים נהוג לציין ב-AWG וככל שהמספר שלצידו קטן יותר, כך הוא יהיה עבה יותר.

המכשיר שלכם תומך ב-Quick Charge?

חפשו מטען שתומך גם הוא בתקן הטעינה המהירה בו תומכים מכשירים רבים. הטכנולוגיה הזו מאפשרת למכשיר לנהל את הטעינה בצורה חכמה יותר באמצעות משחק עם ההספקים החשמליים שמוציא המטען. ארבעה דורות קיימים לתקן הזה עד כה, ואם במפרט המכשיר החכם שלכם מופיעה תמיכה בתקן כזה – כדאי שתרכשו מטען שתומך בו גם.

התמונה באדיבות Shutterstock