לפני כ-4 שנים הייתה זאת פרשת ה"אנטנהגייט" (Antennagate) של ה-iPhone 4 שגרמה לאפל להודות כי אכן ישנן בעיות קליטה בחלק מהמכשירים וכתוצאה מכך חילקו כיסויי גומי בחינם לכל משתמש שדרש בכך, אולם זה לא היה לפני שסטיב ג'ובס טבע את המשפט המפורסם "אתם אוחזים במכשיר לא נכון". הפעם עושה רושם כי מדובר בפרשיה הרבה יותר רצינית.

בימים האחרונים מספר משתמשי iPhone 6 Plus, המכשיר גדול מבין השניים, החלו לדווח על כך שהמכשיר החדש שלהם קיבל כיפוף בולט כתוצאה מלחץ בלתי פוסק, אשר נגרם בעקבות זה שהמשתמשים הכניסו את המכשיר בכיס הקדמי של המכנס בזמן ישיבה ממושכת. אחד הרוכשים דיווח בפורום של MacRumors כי המכשיר היה בכיסו במשך זמן ממושך, כולל נסיעה הלוך ושוב של 4 שעות לכל כיוון, כשבסופם הוא גילה כי המכשיר התעקם: “אתמול, עזבתי את ביתי ב-10 בבוקר כאשר האייפון בכיס המכנס מקדימה. נהגתי 4 שעות לחתונה אשר כללה גם ישיבה מרובה בזמן הארוחה, אבל גם 2–3 שעות של ריקודים. עזבתי ב-2 לפנות בוקר ונהגתי 4 שעות בחזרה…. הנחתי את המכשיר על שולחן הקפה וראיתי שהמסך עקום.”

הוא לא המקרה היחיד, וכי בפורומים עלו עוד ועוד תלונות על כך שהמכשיר מתעקם בקלות. כמובן שזה תלוי בעד כמה המכנס של אותם משתמשים היה צמוד וכמה זמן המכשיר נשאר בתוך הכיס, אבל כאמור, התוצאה מההחלטה הזאת, הרסנית. אך לא רק המשתמשים שבחרו לשים את האייפון במקום הלא נכון "אשמים". ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus מיוצרים מאלומיניום, יותר מכל מכשירי האייפון הקודמים. אלומיניום אומנם נחשב לחזק, אך הוא גם הוא קל לכיפוף בהשוואה לפח, כך שגם במבחן המציאות הוא מתעקם בקלות. ביחד עם העובי הדקיק וקלות הכיפוף של המתכת, תוצאות כאלו קורות. למעשה, גם לפני שנתיים, היו מספר מצומצם של משתמשים שדיווחו על עקמת גם ב-iPhone 5.

קרא עוד:  כל הטלפונים נראים אותו הדבר? תראו איך הם נראו בעבר

אם המצלמה הבולטת לא הייתה סיבה מספיק טובה להחליט לשים כיסוי על ה-iPhone 6 Plus, עושה רושם שאחרי כל התמונות שהמשתמש יתקל בהם ברשת בימים הקרובים הוא יחליט לרכוש אחד כזה בהקדם האפשרי. כמו כן, כדי לבדוק את אמינות הדברים, Unbox Therapy החליטו לנסות לעקם את ה-iPhone 6 Plus והתוצאות לפניכם בסרטון הבא, ובהמשך נבדק גם עמידות ה-Galaxy Note 3, כששם התוצאות היו הרבה יותר מעודדות.