מיקרוסופט כועסת על גוגל בשל לא מעט סיבות, אבל לאחרונה הם מצאו סיבה נוספת ואפשר לומר גם מוצדקת. גוגל הפכה את ה-Gmail לפחות נגיש למשתמשים שלא עובדים על האנדרואיד כשהיא הסירה לאחרונה את התמיכה של Exchange ActiveSync. כידוע, פורטוקול ה-ActiveSync או EAS משמש לסנכרון מיילים, אנשי קשר, לוח שנה, משימות ופתקים משרת הדואר למכשיר הנייד. הפסקת התמיכה מגוגל בפרוטוקול זה אומר כי מכשירים שאינם מריצים את מערכת האנדרואיד לא יוכלו להתחבר לשירותי גוגל, ומי שנפגע מכך הם מיקרוסופט עם מכשירי Windows Phone 8.

מיקרוסופט כבר אמרה בחודש שעבר כי היא מופתעת וגם מאוכזבת מההחלטה. אמש מיקרוסופט אמרה ל-The Verge כי משתמשי Windows Phone עדיין יכולים לסנכרן את המיילים ב-Gmail באמצעות פרוטוקול IMAP הנמצא בהגדרות של תיבת הדואר. בהודעה נמסר ממיקרוסופט “בדומה לרבים, אנחנו הופתענו והתאכזבנו על כך שגוגל רוצה להקשות על צרכנים להתחבר לחשבון במכשירים שלהם.”

אבל מיקרוסופט לא הסתפקה בזה, והיא מזמינה משתמשים לעבור לדואר האלקטרוני שלה שנפתח באחרונה בשם Outlook: “אם אתם מעוניינים בחווית שימוש במייל טובה יותר, במיוחד בטלפון או בטאבלט, זה זמן מצוין להצטרף למיליונים שכבר עשו את הבחירה ושדרגו ל-Outlook.com.”

אז אם אתם בעלי מכשיר Windows Phone ומעוניינים להשתמש ב-Gmail, תאלצו לעשות זאת דרך IMAP, פתרון לא מושלם אבל עובד.

>> חדש: צירוף קבצים מגוגל דרייב ישירות בג'ימייל, עד 10 ג'יגה
>> מיקרוסופט: פירצה חמורה בדפדפן Internet Explorer