מגבלת הקובץ המקסימלי בגי’מייל – 25 מגה, דיי מוציאה את העוקץ מהנפח הבלתי נגמר שבתיבה, במיוחד כיום שנפח הקבצים הולכים וגדלים. לשמחתנו גוגל הכריזה על כך ששירותי הקבצים בענן שלה, הגוגל דרייב, ישולבו בתוך תיבת הג’ימייל ותאפשר למשתמשים להוסיף קבצים עד לגודל של 10 ג’יגה בייט. לשם השוואה, זה נפח הגדול פי 400 מאשר יכולנו להוסיף קבצים בדרך הרגילה עד כה אמרו בגוגל.

האפשרות תתווסף בקרוב אט אט לחשבונות המשתמשים ולצד אייקון האטב לצירוף קבצים מהמחשב נראה את הלוגו של הגוגל דרייב ובלחיצה עליו נוכל לבחור את הקובץ הרצוי מהכונן הוירטואלי, וכן לבחור האם לשתף אותו עם כלל המשתמשים ברשת או רק בהודעה הספציפית לנמען.

פרט לנפח הגדול שניתן “לצרף” להודעת הדואר, הקבצים זמינים לכל דורש וניתנים לשינוי בכל זמן כך שתמיד הקובץ יהיה המעודכן ביותר, ובאותה הדרך ניתן לשתף מסמכים, קבצי מוזיקה ווידאו ולמעשה כל קובץ שנבחר. “אז בין אם זה תמונות מטיול המחנאות האחרון שלך, קטעי וידאו מהחתונה של האח שלך או מצגת לבוס שלה, כל הדברים שלך זמינים בקלות לשיתוף עם גוגל דרייב והג’ימייל”, אמר פיליפ שארפ, מנהל מוצג בגוגל.

שירות הגוגל דרייב הושק בחודש אפריל האחרון ומאפשר אחסון ברשת בחינם עד 5 ג’יגה בייט וגישה מכל מקום, דרך המחשב או דרך אפליקציה לסמארטפון. השירות מאפשר אינטראקציה עם כל שירותי גוגל השונים בין השאר ניתן לשתף תמונות וסרטוני וידאו ישירות מה-Drive אל +Google, לעבוד בזמן אמת עם אנשים על מסמכי Docs כגון קבצי וורד, גיליונות אלקטרוניים, קבצי PDF ומצגות ולקבל התראות כאשר אנשים מגיבים או עורכים שינויים במסמך. החברה מציעה הרחבת הנפח בתוספת תשלום למעוניינים. למי שעוד לא נרשם, זה הזמן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.